Kolorowe wypełnienia (stomatologia dziecięca)

04.12.2022

Dzieciom poza klasycznymi materiałami stosowanymi w zębach stałych proponujemy kolorowe wypełnienia do zębów mlecznych. Kolorowe wypełnienia to nowoczesny materiał wypełnieniowy, który na pewno zainteresuje małych pacjentów. Do wyboru jest siedem bajecznych kolorów: złoty, srebrny, niebieski, różowy, zielony, pomarańczowy i cytrynowy. Dodatkowo wypełnienie posiada błyszczący brokat, który wprawia dzieci w prawdziwy zachwyt.

Kolorowe wypelnianie.jpg

Kolor wypełnienia Mały Pacjent wybiera sam, co dodatkowo zachęca go do współpracy podczas zabiegu. W przypadku dzieci bojących się dentysty odwraca uwagę to od samego zabiegu i powoduje zmniejszenie stresu. Ponadto rozmowa i samodzielne wybieranie koloru wypełnienia umożliwia nawiązane bliskiego kontaktu lekarza z dzieckiem.

Mali pacjenci mogą wybrać jeden kolor lub skomponować tęczę. To pobudza dziecięcą wyobraźnię. Kolorowe wypełnienie tworzone wspólnie przez dziecko i lekarza to coś wyjątkowego – coś, czym można się pochwalić.

Stomatologia dziecięca

Z naszych doświadczeń wynika, że dzieci posiadające kolorowe wypełnienia częściej i chętniej myją zęby. Czują się odpowiedzialne za dbanie o swoje kolorowe plomby, a przez to o całą jamę ustną.

Ponadto, materiał ten charakteryzuje łatwość i szybkość stosowania dzięki specjalnej kapsułkowanej formie, co skraca czas trwania zabiegu, doskonała gładkość po wypolerowaniu oraz uwalnianie fluoru i ochrona leczonego zęba przed próchnicą. Kolorowe wypełnienie już samo w sobie jest nagrodą oraz zachętą do kolejnych wizyt. Wizyta u dentysty staje się dla maluchów przygodą.

Zobacz także

Aparat_ortodontyczny_dla_doroslych.jpg
Stomatologia

Aparat ortodontyczny dla dorosłych

Leczenie ortodontyczne u osób dorosłych i seniorów przynosi szereg korzyści. Dowiedz się, kiedy można je przeprowadzić, dlaczego warto to zrobić i jakie są najczęściej stosowane metody.

Retainer.jpeg
Stomatologia

Jak działa i dla kogo jest przeznaczony retainer?

Zdjęcie aparatu ortodontycznego to nie koniec leczenia. Aby utrzymać wypracowane efekty, konieczne jest noszenie retainera. Dzięki niemu zęby pozostaną na nowym miejscu i nie wrócą do poprzedniego położenia. Jakie są rodzaje retainerów? Jak długo należy go nosić? Sprawdź.

baza zdjec LX (35).jpg
Stomatologia

Paradontoza – objawy i przyczyny powstania. Jak walczyć z chorobami przyzębia?

Choroby przyzęba zwane są peridontopatiami. To schorzenia, która nieleczone wiążą się z ryzykiem utraty zęba lub zębów. Sprawdź, co prowadzi do jej powstania i jakie objawy jej towarzyszą.