Aparat_ortodontyczny_dla_doroslych.jpg
Stomatologia

Aparat ortodontyczny dla dorosłych

Leczenie ortodontyczne u osób dorosłych i seniorów przynosi szereg korzyści. Dowiedz się, kiedy można je przeprowadzić, dlaczego warto to zrobić i jakie są najczęściej stosowane metody.

Retainer.jpeg
Stomatologia

Jak działa i dla kogo jest przeznaczony retainer?

Zdjęcie aparatu ortodontycznego to nie koniec leczenia. Aby utrzymać wypracowane efekty, konieczne jest noszenie retainera. Dzięki niemu zęby pozostaną na nowym miejscu i nie wrócą do poprzedniego położenia. Jakie są rodzaje retainerów? Jak długo należy go nosić? Sprawdź.

baza zdjec LX (35).jpg
Stomatologia

Paradontoza – objawy i przyczyny powstania. Jak walczyć z chorobami przyzębia?

Choroby przyzęba zwane są peridontopatiami. To schorzenia, która nieleczone wiążą się z ryzykiem utraty zęba lub zębów. Sprawdź, co prowadzi do jej powstania i jakie objawy jej towarzyszą.

baza zdjec LX (393).JPG
Stomatologia

Czym jest stan zapalny miazgi zęba? Objawy, przyczyny, sposoby leczenia

Stan zapalny miazgi zęba może mieć różne przyczyny. Najczęściej jednak jest konsekwencją próchnicy. Zazwyczaj towarzyszy mu wiele nieprzyjemnych objawów. Niepodjęcie leczenia może doprowadzić do konieczności usunięcia chorego zęba. Jeśli więc podejrzewasz stan zapalny miazgi zęba, nie zwlekaj i udaj się do stomatologa. Dowiedz się, jakie są objawy stanu zapalnego i jak sobie z nim poradzić.

Leczenie zębów mlecznych.jpeg
Stomatologia

Dlaczego warto leczyć zęby mleczne? Konsekwencje zaniedbań

Po co leczyć zęby, skoro i tak wypadną, prawda? To jest pytanie, które często zadają rodzice. Oczywiście, że zęby wypadną. Ale trzeba pamiętać, że pod mlecznymi zębami rozwijają się zawiązki stałych zębów. Dlatego każdy proces zapalny w mlecznym zębie negatywnie wpływa na zęby stałe. Sprawdź, dlaczego należy leczyć zęby mleczne, jak o nie dbać, kiedy udać się z dzieckiem na pierwszą wizytę do stomatologa.

Utrata zęba.jpeg
Stomatologia

Utrata zęba – od ekstrakcji do odbudowy

Braki zębowe, niezależnie od przyczyny, powinny nas niepokoić. Utrata zęba może być wynikiem urazu, choroby przyzębia czy próchnicy.. Bez względu na przyczynę może mieć poważne konsekwencje dla naszego zdrowia i wpływa na samoocenę. Co zrobić po utracie zęba? Jakie możliwości odbudowy są dostępne dla pacjentów? Sprawdź!

Dentofobia.jpeg
Stomatologia

Dentofobia – jak leczyć lęk przed dentystą?

Dentofobia, znana również jako lęk przed stomatologiem, jest powszechnym problemem, który dotyka wiele osób na całym świecie. Jest to nieproporcjonalny i nieuzasadniony lęk przed odwiedzeniem dentysty lub otrzymaniem jakiejkolwiek stomatologicznej opieki.

Jak dbać o szczoteczkę.jpeg
Stomatologia

Jak dbać o szczoteczkę elektryczną? Wskazówki

Codzienna higiena jamy ustnej jest kluczowa dla zachowania zdrowych zębów i dziąseł. Warto wiedzieć, jak prawidłowo czyścić szczoteczkę, kiedy i jak wymieniać jej główkę, jak ładować i przechowywać urządzenie oraz jak unikać najczęstszych błędów. Dowiedz się więcej.

fakty i mity.jpg
Stomatologia

Fakty i mity stomatologiczne

Poznaj najpopularniejsze pytania dotyczące stomatologii - dbania o zęby, profilaktyki oraz leczenia stomatologicznego i dowiedz się, które z nich to utarte w świadomości społecznej mity. 

Lekarz dentysta i asystentka podczas leczenia stomatologicznego pacjentki
Stomatologia

Brak zębów – konsekwencje i sposoby uzupełnienia

Najczęstsze powody utraty zębów to zaawansowana próchnica, choroby przyzębia, urazy mechaniczne, choroba okluzyjna i bruksizm. Zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby uzupełnić braki zębowe? Z pomocą przychodzi współczesna stomatologia, która dysponuje skutecznymi metodami uzupełniania braków w uzębieniu. Dowiedz się więcej.

Uśmiechnięta higienistka stomatologiczna podczas leczenia pacjenta
Stomatologia

Fluoryzacja – co to za zabieg? Wskazania i przebieg

Fluoryzacja jest jednym z głównych zabiegów higienizacyjnych. Polega na aplikowaniu na oczyszczoną powierzchnię zęba preparatów z fluorem. W skutek tego dochodzi do wzmocnienia szkliwa i uodpornienia zębów na próchnicę. Dowiedz się więcej na ten temat.

Lekarz stomatolog w gabinecie obok siedzącej na fotelu pacjentki
Stomatologia

Dowiedz się więcej na temat diagnostyki w ortodoncji

Ortodoncja to intensywnie rozwijająca się dziedzina stomatologii. Współcześnie Pacjentom możemy zaproponować różne rodzaje aparatów ortodontycznych. Dla jak najlepszego opracowania procesu leczenia konieczna jest szczegółowa diagnostyka ortodontyczna. Sprawdź, jakie elementy obejmuje.