Poradnie Zdrowia Psychicznego LUX MED Harmonia w Warszawie to miejsca, które łączą w sobie profesjonalizm, empatię i nowoczesne podejście do terapii. Celem warszawskich placówek LUX MED Harmonia jest wsparcie pacjentów w każdym wieku (również dzieci), którzy są w trudnych momentach życia lub chcą lepiej poznać siebie, i zaoferowanie im pomocy w radzeniu sobie z problemami emocjonalnymi, psychicznymi czy behawioralnymi.
Poradnie LUX MED Harmonia w Warszawie są wyposażone w nowoczesne gabinety, które sprzyjają poczuciu komfortu i intymności. Konsultacje prowadzone są w trybie stacjonarnym i online. W LUX MED Harmonia rozumiemy, jak ważne jest stworzenie komfortowego środowiska, w którym pacjenci mogą otwarcie dzielić się swoimi obawami i trudnościami. W procesie terapeutycznym stawiamy na budowanie zaufania i relacji, co jest kluczowe dla skuteczności pracy terapeutycznej.
Poradnie Zdrowia Psychicznego LUX MED Harmonia w Warszawie
Jakie usługi są dostępne w placówkach LUX MED Harmonia w Warszawie?
W naszych placówkach w Warszawie pacjenci mogą skorzystać z indywidualnych sesji terapeutycznych, terapii grupowej, rodzinnej, dla par oraz konsultacji psychiatrycznych. Nasi terapeuci pracują w różnych nurtach, np. integracyjnym czy systemowym, dostosowując go do potrzeb danego pacjenta.
Współpracujemy z wykwalifikowanymi specjalistami m.in. z zakresu psychologii, psychiatrii, psychotraumatologii, psychodietetyki, seksuologii oraz coachingu, którzy mają bogate doświadczenie w pracy z osobami w różnym wieku, także z dziećmi. Zajmujemy się także orzecznictwem. Przeprowadzamy pełną diagnostykę, w tym ADHD i spektrum autyzmu.
Artykuły i poradniki na temat psychologii i psychiatrii

Metody i nurty psychoterapii
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób z pełną odpowiedzialnością i świadomością podejmuje decyzję o szukaniu pomocy związanej ze zdrowiem psychicznym. Ważnym etapem tego procesu jest wybór nurtu psychoterapeutycznego, który najlepiej odpowiada potrzebom i celom pacjenta. Kluczowym jest dostarczenie informacji, które pomogą w dokonaniu świadomego wyboru oraz lepszego zrozumienia, w jaki sposób każda z metod psychoterapii może wspierać proces rozwoju osobistego i powrotu do zdrowia. Jakie są nurty psychoterapii i na którą metodę się zdecydować?

ADHD u kobiet – objawy i diagnoza. Jak sobie z tym radzić?
ADHD (ang. Attention Deficit Hyperactivity Disorder), czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, przez wiele lat było stereotypowo postrzegane jako zaburzenie dotyczące głównie chłopców i mężczyzn. Jednak badania naukowe jasno wskazują, że ADHD u kobiet występuje równie często . U nich objawy są jednak często bardziej subtelne i trudniejsze do zauważenia, co sprawia, że wiele pacjentek latami może zmagać się z niezrozumieniem, niską samooceną i błędnymi diagnozami, które negatywnie wpływają na ich życie.
Celem tego artykułu jest przedstawienie specyfiki ADHD u kobiet, omówienie objawów, procesu diagnostycznego oraz metod terapii, aby zachęcić do poszukiwania wsparcia i przełamywania utartych przekonań związanych z tym zaburzeniem

Do czego prowadzi nieleczone ADHD?
Wiemy, że nieleczone ADHD u dorosłych oraz u dzieci zwiększa ryzyko zachorowania na choroby psychiczne i fizyczne. Potencjalnych konsekwencji jest jednak więcej. Dotyczą one już wspomnianego zdrowia psychicznego oraz fizycznego, a także uzależnień, zaburzeń snu, nadwagi i otyłości. Badania wykazują duży związek między ADHD a przestępczością i przemocą. Konsekwencje widoczne są również w życiu społecznym, obszarach pracy i edukacji.