Poradnie Zdrowia Psychicznego LUX MED Harmonia w Warszawie to miejsca, które łączą w sobie profesjonalizm, empatię i nowoczesne podejście do terapii. Celem warszawskich placówek LUX MED Harmonia jest wsparcie pacjentów w każdym wieku (również dzieci), którzy są w trudnych momentach życia lub chcą lepiej poznać siebie, i zaoferowanie im pomocy w radzeniu sobie z problemami emocjonalnymi, psychicznymi czy behawioralnymi.

Poradnie LUX MED Harmonia w Warszawie są wyposażone w nowoczesne gabinety, które sprzyjają poczuciu komfortu i intymności. Konsultacje prowadzone są w trybie stacjonarnym i online. W LUX MED Harmonia rozumiemy, jak ważne jest stworzenie komfortowego środowiska, w którym pacjenci mogą otwarcie dzielić się swoimi obawami i trudnościami. W procesie terapeutycznym stawiamy na budowanie zaufania i relacji, co jest kluczowe dla skuteczności pracy terapeutycznej.

Poradnie Zdrowia Psychicznego LUX MED Harmonia w Warszawie


Jak umówić wizytę

infolinia_black.svg

Telefonicznie

formularz.svg

Umów wizytę w ramach abonamentu

buy.svg

Umów wizytę płatną

Jakie usługi są dostępne w placówkach LUX MED Harmonia w Warszawie?

W naszych placówkach w Warszawie pacjenci mogą skorzystać z indywidualnych sesji terapeutycznych, terapii grupowej, rodzinnej, dla par oraz konsultacji psychiatrycznych. Nasi terapeuci pracują w różnych nurtach, np. integracyjnym czy systemowym, dostosowując go do potrzeb danego pacjenta.

Współpracujemy z wykwalifikowanymi specjalistami m.in. z zakresu psychologii, psychiatrii, psychotraumatologii, psychodietetyki, seksuologii oraz coachingu, którzy mają bogate doświadczenie w pracy z osobami w różnym wieku, także z dziećmi. Zajmujemy się także orzecznictwem. Przeprowadzamy pełną diagnostykę, w tym ADHD i spektrum autyzmu.


Artykuły i poradniki na temat psychologii i psychiatrii

Czym jest trauma pokoleniowa? Jaki jest jej wpływ na zachowanie i podejmowanie decyzji?
Psychologia

Czym jest trauma pokoleniowa? Jaki jest jej wpływ na zachowanie i podejmowanie decyzji?

„Trauma pokoleniowa” to określenie odnoszące się do pewnych doświadczeń lub przekonań przekazywanych z jednej generacji na drugą, wiążących się z negatywnymi konsekwencjami. W psychologii pojęcie to nazywane jest również traumą transgeneracyjną i ma związek z długotrwałym procesem, a nie z jednorazowymi sytuacjami. Czym dokładnie charakteryzuje się trauma pokoleniowa i jak wpływa na kolejne generacje? Dowiedz się więcej na ten temat.

DDA a związek – jak przeszłość dorosłych dzieci alkoholików wpływa na relacje?
Psychologia

DDA a związek – jak przeszłość dorosłych dzieci alkoholików wpływa na relacje?

Dorosłe dzieci alkoholików, w skrócie DDA, to osoby, które w swoim życiu mogą napotkać wiele różnego rodzaju trudności i problemów, skorelowanych z dzieciństwem oraz z doświadczeniami ze środowiska, w którym wyrastały. Jednym z poważnych problemów jest sposób nawiązywania głębszych relacji, w tym również związków romantycznych oraz przyjaźni. Dowiedz się więcej o tym, jak wygląda budowanie związku z osobami DDA.

Czym jest epizod maniakalny? Jakie są jego objawy i przyczyny?
Psychologia

Czym jest epizod maniakalny? Jakie są jego objawy i przyczyny?

Choć mogłoby się wydawać, że depresja i epizod maniakalny nie mają ze sobą nic wspólnego, to jednak oba te przypadki należą do zaburzeń nastroju. Tak jak epizod depresyjny, epizod maniakalny jest pewnego rodzaju stanem psychologicznym i fizjologicznym, w którym znajduje się pacjent. Co więcej, w większości przypadków występują łącznie – przeplatają się, głównie w ramach choroby afektywnej dwubiegunowej (ChAD), której rozpowszechnienie w skali światowej wynosi 2–5% i występuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Przebieg ChAD charakteryzujący się wyłącznie nawrotami manii jest niezwykle rzadki. Większość pacjentów w całościowym przebiegu choroby, niezależnie od jej podtypu, doświadcza więcej epizodów depresyjnych.