W szpitalu
null
Chirurgia ogólna i naczyniowa

Chirurgia ogólna zajmuje się leczeniem operacyjnym narządów ciała ludzkiego, szczególnie skupiając się na chorobach układu pokarmowego i narządów jamy brzusznej. Chirurgia naczyniowa jest natomiast gałęzią chirurgii zajmującą się patologiami w obrębie naczyń krwionośnych i limfatycznych. Operacje wykonywane w tych obszarach polegają przede wszystkim na udrożnieniu naczynia, poszerzeniu jego światła oraz usunięciu patologii występującej w jego obrębie.

W ramach zabiegów chirurgii ogólnej i naczyniowej Szpital LUX MED wykonuje operacje: pęcherzyka żółciowego, żylaków kończyn dolnych, przepuklin brzusznych (także rozworu przełykowego), tarczycy, sutka, skóry i tkanki podskórnej oraz operacje jelitowe i proktologiczne. Nowoczesny sprzęt laparoskopowy wykorzystywany na sali operacyjnej naszego szpitala umożliwia minimalizację urazu operacyjnego, co przyczynia się do skrócenia czasu pobytu na oddziale oraz znacznego polepszenia samopoczucia pacjenta po operacji

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

artroskopia.jpg
Zabieg usunięcia ganglionu
laryngolog-chirurg.jpg
Chirurgia laryngologiczna
Chirurgia laserowa
Chirurgia laserowa

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi