Chirurgia ogólna zajmuje się leczeniem operacyjnym narządów ciała ludzkiego, szczególnie skupiając się na chorobach układu pokarmowego i narządów jamy brzusznej. Chirurgia naczyniowa jest natomiast gałęzią chirurgii zajmującą się patologiami w obrębie naczyń krwionośnych i limfatycznych. Operacje wykonywane w tych obszarach polegają przede wszystkim na udrożnieniu naczynia, poszerzeniu jego światła oraz usunięciu patologii występującej w jego obrębie.
W ramach zabiegów chirurgii ogólnej i naczyniowej Szpital LUX MED wykonuje operacje: pęcherzyka żółciowego, żylaków kończyn dolnych, przepuklin brzusznych (także rozworu przełykowego), tarczycy, sutka, skóry i tkanki podskórnej oraz operacje jelitowe i proktologiczne. Nowoczesny sprzęt laparoskopowy wykorzystywany na sali operacyjnej naszego szpitala umożliwia minimalizację urazu operacyjnego, co przyczynia się do skrócenia czasu pobytu na oddziale oraz znacznego polepszenia samopoczucia pacjenta po operacji
Miejsca, w których zrealizujesz usługę
Najnowsze artykuły i poradniki
Ząb mądrości – kiedy pojawia się stan zapalny w tkankach otaczających? Co robić?
Trudności z otwieraniem ust, ból promieniujący do ucha i gardła, obrzęk dziąseł – to tylko niektóre objawy stanu zapalnego tkanek otaczających ząb mądrości. Jego przyczyną może być m.in. nieprawidłowe ułożenie zębów w kości, nieprawidłowości tkanek dziąsła wokół zęba oraz ich utrudniona higiena. Sprawdź, jak poradzić sobie ze stanem zapalnym w okolicy ósemki i dlaczego dentyści często zalecają ekstrakcję ósemek!
Erytrocyty w moczu – skąd się biorą? Co oznacza ich obecność?
Erytrocyty – czyli czerwone krwinki – transportują tlen do komórek i usuwają jednocześnie dwutlenek węgla. Są one niezbędnym elementem krwi człowieka, ale ich obecność w moczu (erytrocyturia) może świadczyć o różnych problemach zdrowotnych. Sprawdź, co oznaczają erytrocyty w moczu, jakie są normy i na czym polega leczenie tej nieprawidłowości.
Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.