W szpitalu
null

Artroskopia to popularna, małoinwazyjna metoda leczenia stawów. Blizny po zabiegu są mniej widoczne,
niż w przypadki tradycyjnej operacji a ryzyko infekcji jest mniejsze. Metoda ta mniej obciąża stawy i wymaga krótszej rekonwalescencji. Pozwala na chirurgiczne zajrzenie do wnętrza stawu kolanowego (najczęściej wykonywane badania), barkowego, biodrowego, skokowego ale także do łokcia, nadgarstków, jak i do stawów rąk. Zabieg służy do znalezienia przyczyny problemów takich, jak ból, obrzęk, zapalenie, a także wykonuje się go w przypadku uszkodzeń więzadeł lub chrząstki.

Szczegóły

Artroskopia kolana polega na wprowadzaniu urządzenia zwanego artroskopem (jest to kamera wysokiej rozdzielczości z własnym źródłem światła) poprzez dwa niewielkie nacięcia w okolicy stawu. Chirurg na monitorze śledzi obraz wysyłany z urządzenia. Za pomocą specjalnych, miniaturowych narzędzi, możliwa jest naprawa uszkodzonych obszarów. Czasem, w celu złagodzenia objawów choroby, stosuje się płukanie stawów.

Po zabiegu pacjent zwykle wraca do domu w ciągu tego samego dnia lub w dniu następnym. Same nacięcia i zabieg artroskopii kolana (lub innego stawu) są bezbolesne, natomiast w obrębie stawu przez parę tygodni może występować obrzęk i dyskomfort. Po zabiegu lekarz zaleci pacjentowi odpowiednie postępowanie. W zależności od operowanego stawu, może być też niezbędne krótkotrwałe unieruchomienie stawu.


Zalety zabiegu: mała inwazyjność, niewielkie nacięcia - niewielkie blizny, krótki czas pobytu w szpitalu szybki powrót do aktywności, duża dokładność dzięki temu, że obraz oglądany przez chirurga jest powiększony mozliwość oceny funkvjonowania stawu podczas ruchu.

Lekarze wykonujący usługę

Lekarze wykonujący usługę

LUX MED Szpital Puławska ul. Puławska 455, Warszawa

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Szpitale

Podobne usługi:

poradnia szczecin.jpg
Medycyna podróży

od 199 zł

safenektomia.jpg
Safenektomia, parvektomia

Zarezerwuj wizytę

Artykuły i poradniki na temat ortopedii

O czym świadczy ból okolicy lędźwiowej? Jak przebiega leczenie?
OrtopediaNeurologia

O czym świadczy ból okolicy lędźwiowej? Jak przebiega leczenie?

Ból w okolicy lędźwiowej kręgosłupa to problem, który może znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Choć zwykle ma łagodny charakter i ustępuje samoistnie w ciągu kilku dni, bywa, że dolegliwości stają się przewlekłe i uciążliwe, prowadząc do poważnych ograniczeń ruchowych. Sprawdź, jakie mogą być przyczyny tego rodzaju bólu, jakie są najważniejsze metody diagnostyczne i jak wygląda leczenie.

Czym może być spowodowane drętwienie nóg i jakie są opcje leczenia?
Zdrowie na co dzieńNeurologiaOrtopedia

Czym może być spowodowane drętwienie nóg i jakie są opcje leczenia?

Uczucie drętwienia nóg jest dość powszechnym doświadczeniem, które może wynikać z różnych przyczyn – od tych prostych, jak długie siedzenie w jednej pozycji, po poważne, np. schorzenia neurologiczne lub dotyczące układu krążenia. Choć w wielu przypadkach jest to objaw przejściowy, powtarzające się lub długotrwałe drętwienie nóg może świadczyć o poważniejszych problemach zdrowotnych. Sprawdź, jakie są możliwe przyczyny drętwienia nóg, na czym polegają diagnostyka i leczenie.

Zespół Marfana – czym jest i jakie daje objawy? Diagnostyka i leczenie
KardiologiaOrtopediaRehabilitacja

Zespół Marfana – czym jest i jakie daje objawy? Diagnostyka i leczenie

Zespół Marfana to rzadka, niezwykle złożona choroba genetyczna, która dotyczy tkanki łącznej w organizmie człowieka. Charakteryzuje się różnorodnością objawów – od nieproporcjonalnej budowy ciała po poważne problemy z układem sercowo-naczyniowym i narządem wzroku. Ponieważ jest schorzeniem dziedzicznym, jego wczesne zdiagnozowanie oraz kompleksowe podejście do leczenia odgrywają kluczową rolę w poprawie jakości i długości życia pacjentów. Sprawdź, jak przebiega diagnostyka i na czym polega leczenie zespołu Marfana.