Oferta
Stomatolog Warszawa Stomatolog Kraków Stomatolog Poznań Stomatolog Gdańsk Stomatolog Katowice Stomatolog Gliwice Stomatolog Toruń Stomatolog Wrocław Stomatolog Łódź W placówce

Biostomatologia to nowoczesne podejście do leczenia stomatologicznego
Biostomatologia to nowoczesne podejście do leczenia stomatologicznego polegające na:
- szacowaniu ryzyka wystąpienia zmian patologicznych (np. próchnicy),
- dbaniu o utrzymanie równowagi mikrobiologicznej w środowisku jamy ustnej,
- wczesnym wykrywaniu zmian patologicznych,
- stosowaniu zasad „stomatologii minimalnej interwencji”: nieinwazyjne leczenie ognisk próchnicy początkowej – remineralizacja, infiltracja – i inne metody z wykorzystaniem materiałów bioaktywnych,
- przekształcaniu aktywnych ognisk próchnicy w nieaktywne,
- mikro-zachowawczym opracowaniu ubytków, bez zbędnej utraty tkanek twardych zęba,
- stosowaniu bioaktywnych materiałów odtwórczych, czyli takich które aktywnie wspomagając procesy mineralizacji w jamie ustnej i mają ogromny potencjał terapeutyczny.
Miejsca, w których zrealizujesz usługę
Placówki
Artykuły i poradniki na temat stomatologii

Ząb mądrości – kiedy pojawia się stan zapalny w tkankach otaczających? Co robić?
Trudności z otwieraniem ust, ból promieniujący do ucha i gardła, obrzęk dziąseł – to tylko niektóre objawy stanu zapalnego tkanek otaczających ząb mądrości. Jego przyczyną może być m.in. nieprawidłowe ułożenie zębów w kości, nieprawidłowości tkanek dziąsła wokół zęba oraz ich utrudniona higiena. Sprawdź, jak poradzić sobie ze stanem zapalnym w okolicy ósemki i dlaczego dentyści często zalecają ekstrakcję ósemek!

Czym jest erozja zębów? Kiedy występuje i jak ją leczyć?
Erozja zębów – w przeciwieństwie do próchnicy, która jest wynikiem działania bakterii – to proces chemiczny, który prowadzi do stopniowego zniszczenia twardych tkanek zębowych. Rozpoczyna sie jako erozja szkliwa, a po odsłonięciu wartswy zebiny dochodzi do demineralizacji i starcia zebiny. Sprawdź, jakie czynniki zwiększają ryzyko powstania tego problemu.

Ćmiący ból zęba – jakie mogą być jego przyczyny? Jak go leczyć?
Ćmiący ból zęba to potoczne określenie, którego Pacjenci używają, aby opisać tępy i przede wszystkim długotrwały ból o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Ponieważ często dolegliwość ta znika po zastosowaniu środków przeciwbólowych, wiele osób odkłada w czasie wizytę u dentysty. Sprawdź, dlaczego warto jak najszybciej poznać główną przyczynę bólu i ją wyeliminować!