W placówce
null

Na konsultację do logopedy dziecięcego powinni się zgłosić rodzice zaniepokojeni rozwojem mowy i komunikacją swojego dziecka. Specjalista ten leczy wady wymowy oraz pomaga w likwidowaniu barier, które utrudniać mogą intelektualny i społeczny rozwój dziecka. Wśród najczęściej spotykanych zaburzeń mowy u najmłodszych wymienia się: seplenienie międzyzębowe, seplenienie proste, rotacyzm, bezdźwięczność, mowę cichą, gwarową lub niewyraźną. Im wcześniej rodzic uda się na konsultacje do logopedy dziecięcego, tym lepiej, bo możliwe będzie szybsze wykrycie wad wymowy, a tym samym ich skorygowanie i ochrona przed utrwaleniem.

Do konsultacji u logopedy dziecięcego powinien skłonić nieprawidłowy sposób mówienia lub postępy w mówieniu znacznie odbiegające od normy wiekowej. Wizyta jest konieczna, jeśli dziecko nieprawidłowo wymawia „s”, „z”, „c”, „dz”, zamienia głoski „sz”, „ż”, „cz”, „dż” na „s”, „z”, „c”, „dz”, nie wymawia głoski „r” lub robi to nieprawidłowo. Konsultacja jest też wskazana, gdy u dziecka występują zmiany anatomiczne w obrębie aparatu artykulacyjnego, np. zbyt krótkie wędzidełko językowe, wady zgryzu, lub podejrzewa się upośledzenie słuchu. W czasie konsultacji logopeda m.in. ogląda narządy mowne i sprawdza ich motorykę, słuch fonematyczny, wykonuje badanie słuchu fizycznego i autokontrolę słuchową. W razie potrzeby skieruje dziecko na badanie audiologiczne, do laryngologa lub ortodonty.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

skolioza.jpg
Medycyna lotnicza
przepuklina-pępkowa.jpg
Logopeda

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi