W placówce
null

Na konsultację do logopedy dziecięcego powinni się zgłosić rodzice zaniepokojeni rozwojem mowy i komunikacją swojego dziecka. Specjalista ten leczy wady wymowy oraz pomaga w likwidowaniu barier, które utrudniać mogą intelektualny i społeczny rozwój dziecka. Wśród najczęściej spotykanych zaburzeń mowy u najmłodszych wymienia się: seplenienie międzyzębowe, seplenienie proste, rotacyzm, bezdźwięczność, mowę cichą, gwarową lub niewyraźną. Im wcześniej rodzic uda się na konsultacje do logopedy dziecięcego, tym lepiej, bo możliwe będzie szybsze wykrycie wad wymowy, a tym samym ich skorygowanie i ochrona przed utrwaleniem.

Szczegóły

Do konsultacji u logopedy dziecięcego powinien skłonić nieprawidłowy sposób mówienia lub postępy w mówieniu znacznie odbiegające od normy wiekowej. Wizyta jest konieczna, jeśli dziecko nieprawidłowo wymawia „s”, „z”, „c”, „dz”, zamienia głoski „sz”, „ż”, „cz”, „dż” na „s”, „z”, „c”, „dz”, nie wymawia głoski „r” lub robi to nieprawidłowo. Konsultacja jest też wskazana, gdy u dziecka występują zmiany anatomiczne w obrębie aparatu artykulacyjnego, np. zbyt krótkie wędzidełko językowe, wady zgryzu, lub podejrzewa się upośledzenie słuchu. W czasie konsultacji logopeda m.in. ogląda narządy mowne i sprawdza ich motorykę, słuch fonematyczny, wykonuje badanie słuchu fizycznego i autokontrolę słuchową. W razie potrzeby skieruje dziecko na badanie audiologiczne, do laryngologa lub ortodonty.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

skolioza.jpg
Medycyna lotnicza
przepuklina-pępkowa.jpg
Logopeda

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Profilaktyka raka płuc – jakie badania warto wykonać?
Diagnostyka

Profilaktyka raka płuc – jakie badania warto wykonać?

Profilaktyka raka płuc koncentruje się głównie na eliminacji lub redukcji ekspozycji na czynniki ryzyka, takie jak palenie tytoniu, oraz prowadzenie zdrowego stylu życia. Regularne badania przesiewowe dla osób z grup wysokiego ryzyka oraz szeroka edukacja publiczna również odgrywają kluczową rolę w zmniejszaniu liczby zachorowań na ten nowotwór. Dowiedz się więcej na temat zapobiegania i wczesnego wykrywania raka płuc.

Jakie są objawy złamanego palca u stopy? Badania i leczenie
Diagnostyka

Jakie są objawy złamanego palca u stopy? Badania i leczenie

Złamany palec u stopy to dość powszechna kontuzja, która może wystąpić na skutek urazu, najczęściej silnego uderzenia lub upadku ciężkiego przedmiotu na palec. Dowiedz się, po czym rozpoznać, że palec u stopy jest złamany. Poznaj metody diagnostyki i leczenia.

Jakie są przyczyny bólu barku? Zalecane badania
DiagnostykaOrtopedia

Jakie są przyczyny bólu barku? Zalecane badania

Ból barku może towarzyszyć wielu stanom klinicznym, w tym m.in. naderwaniu ścięgna, przeciążeniu mięśni, zespołowi zimnego barku czy schorzeniom reumatologicznym. Do postawienia odpowiedniej diagnozy konieczne jest wykonanie szeregu badań. Sprawdź jakich!