W placówce
Konsultacja telefoniczna
null

Hematolog dziecięcy to specjalista zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem schorzeń układu krwiotwórczego u pacjentów niepełnoletnich. Wśród możliwych chorób hematologicznych u dzieci i młodzieży wymienia się m.in. małopłytkowość, niedokrwistość (powszechnie znaną jako anemię), chłoniaka, białaczkę, skazy krwotoczne, czerwienicę prawdziwą. Choroby hematologiczne mogą doprowadzić do zaburzeń rozwoju dziecka, a część z nich grozi nawet śmiercią. Dlatego należy jak najszybciej udać się na konsultację do hematologa dziecięcego i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Szczegóły

Do konsultacji u hematologa dziecięcego powinny skłonić nieprawidłowe wyniki badań krwi oraz objawy, które mogą świadczyć o chorobach układu krwiotwórczego, takie jak: stałe powiększenie węzłów chłonnych, krwawienie w obrębie dziąseł i błon śluzowych, skłonność do powstawania siniaków, problemy związane z krzepnięciem krwi, zwiększona podatność na infekcje, łamliwe paznokcie, wypadanie włosów, senność, zmniejszona aktywność, osłabienie. Konsultacja u hematologa dziecięcego rozpoczyna się od wywiadu z rodzicami i dzieckiem oraz badania przedmiotowego, np. oglądania nadżerek błon śluzowych. Lekarz zleca wykonanie badań krwi. Poza morfologią, która pozwoli ocenić m.in. liczbę białych i czerwonych krwinek, OB, CRP i ilość płytek krwi, wykonuje się badania bardziej specjalistyczne. Na ich podstawie hematolog może postawić rozpoznanie. Jeśli zachodzi potrzeba, lekarz ten zajmuje się również edukacją onkologiczną dzieci i rodziców.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

Konsultacje psychiatry dla dorosłych
Psychiatra
diagnoza.jpg
Psycholog
Endokrynolog
Hematolog

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Różowy październik – miesiąc świadomości raka piersi.
Zdrowie na co dzieńOnkologiaDiagnostyka

Różowy październik – miesiąc świadomości raka piersi.

Październik oznacza nie tylko kalendarzową jesień, lecz także miesiąc świadomości dotyczącej raka piersi – stąd często spotykana nazwa „Różowy Październik” lub „Pink October”. To czas licznych inicjatyw mających na celu zwiększenie wiedzy na temat profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia nowotworów piersi. Symbolem kampanii jest różowa wstążka, czyli wyraz solidarności z kobietami dotkniętymi tą chorobą. Sprawdź, jakie badania warto wykonać z tej okazji!

Czym jest zespół policystycznych jajników? Objawy, leczenie
GinekologiaEndokrynologia

Czym jest zespół policystycznych jajników? Objawy, leczenie

Zespół policystycznych jajników (PCOS) to zaburzenie endokrynologiczne, które dotyka kobiet w wieku rozrodczym. Chociaż nazwa sugeruje problem z jajnikami, PCOS jest złożonym problemem, który może mieć poważne konsekwencje dla funkcjonowania  całego organizmu. Sprawdź, jakie są przyczyny i objawy tego schorzenia i w jaki sposób należy je leczyć.

Jak powinna wyglądać pierwsza pomoc w przypadku padaczki?
NeurologiaZdrowie na co dzień

Jak powinna wyglądać pierwsza pomoc w przypadku padaczki?

Padaczka to choroba neurologiczna, na którą cierpi ok. 400000 osób w Polsce. Ta przewlekła dolegliwość układu nerwowego charakteryzuje się występowaniem napadów wywołanych nagłymi i nieprawidłowymi wyładowaniami elektrycznymi w mózgu. Atak padaczkowy często budzi przerażenie, jednak pierwsza pomoc może uchronić osobę chorą przed poważnymi powikłaniami. Sprawdź, co robić, gdy ktoś w najbliższym otoczeniu dostanie ataku padaczki i czego bezwzględnie unikać.