W placówce
Konsultacja telefoniczna
null

Hematolog dziecięcy to specjalista zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem schorzeń układu krwiotwórczego u pacjentów niepełnoletnich. Wśród możliwych chorób hematologicznych u dzieci i młodzieży wymienia się m.in. małopłytkowość, niedokrwistość (powszechnie znaną jako anemię), chłoniaka, białaczkę, skazy krwotoczne, czerwienicę prawdziwą. Choroby hematologiczne mogą doprowadzić do zaburzeń rozwoju dziecka, a część z nich grozi nawet śmiercią. Dlatego należy jak najszybciej udać się na konsultację do hematologa dziecięcego i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Do konsultacji u hematologa dziecięcego powinny skłonić nieprawidłowe wyniki badań krwi oraz objawy, które mogą świadczyć o chorobach układu krwiotwórczego, takie jak: stałe powiększenie węzłów chłonnych, krwawienie w obrębie dziąseł i błon śluzowych, skłonność do powstawania siniaków, problemy związane z krzepnięciem krwi, zwiększona podatność na infekcje, łamliwe paznokcie, wypadanie włosów, senność, zmniejszona aktywność, osłabienie. Konsultacja u hematologa dziecięcego rozpoczyna się od wywiadu z rodzicami i dzieckiem oraz badania przedmiotowego, np. oglądania nadżerek błon śluzowych. Lekarz zleca wykonanie badań krwi. Poza morfologią, która pozwoli ocenić m.in. liczbę białych i czerwonych krwinek, OB, CRP i ilość płytek krwi, wykonuje się badania bardziej specjalistyczne. Na ich podstawie hematolog może postawić rozpoznanie. Jeśli zachodzi potrzeba, lekarz ten zajmuje się również edukacją onkologiczną dzieci i rodziców.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

Konsultacje psychiatry dla dorosłych
Psychiatra
diagnoza.jpg
Psycholog
Endokrynolog
Hematolog

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi