W placówce
Konsultacja telefoniczna
Chirurg dziecięcy – konsultacja

Nefrolog dziecięcy to specjalista zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób oraz wad wrodzonych nerek i układu moczowego u pacjentów do 18 roku życia. Głównym zadaniem nerek jest wytwarzanie moczu i oczyszczanie organizmu. Wśród schorzeń tego narządu wymienia się m.in. zapalenia nerek, nefropatię, kwasicę nerkową, zespół nerczycowy, zakażenia układu moczowego, wodonercze, nerczaka płodowego (nerczak zarodkowy – guz Wilmsa), zwyrodnienie wielotorbielowate nerek. Po wizycie i wykonaniu niezbędnych badań nefrolog dziecięcy może określić rozpoznanie i ustalić najbardziej odpowiednie metody leczenia.

Choroby nerek i układu moczowego mogą w znacznym stopniu utrudniać dziecku codzienne funkcjonowanie. Niektóre stanowią nawet zagrożenie dla życia. Dlatego nie wolno odkładać konsultacji u nefrologa dziecięcego. Do wizyty powinno zgłosić się z dzieckiem, jeśli zaobserwuje się takie dolegliwości jak m.in. opuchlizna lub ból w okolicy nerek, utrudnione lub zatrzymane oddawanie moczu, opuchlizna kostek u nóg i nadgarstków, opuchnięte oczy. Należy to zrobić również wtedy, gdy dziecko czuje się ociężałe i słabe, często dotyka albo drapie okolice intymne, płacze podczas oddawania moczu. Do wizyty skłonić powinny nawracające zakażenia układu moczowego i nieprawidłowości w wynikach badania moczu, np. krwiomocz, białkomocz. Konsultacja u nefrologa dziecięcego rozpoczyna się od wywiadu, analizy wyników dostarczonych badań i badania przedmiotowego. Lekarz może zalecić dodatkowe badania, np. USG nerek, laboratoryjną analizę moczu.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

medycyna-pracy-small.jpg
Neurolog
Chirurg onkologiczny – konsultacja
Onkolog
nefrolog.png
Nefrolog

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi