Konsultacja telefoniczna
W placówce
Poradnia kardiologiczna dla dzieci w Rzeszowie

Kardiolog dziecięcy to specjalista zajmujący się zapobieganiem, rozpoznawaniem i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego u pacjentów do 18. roku życia. W jego kompetencji znajdują się choroby serca i naczyń krwionośnych, takie jak m.in. ubytek przegrody międzykomorowej lub międzyprzedsionkowej, przerost prawej komory, zaburzenia rytmu serca, niewydolność serca, wady zastawki tętnicy płucnej i aorty. Kardiolog dziecięcy pomoże też przy problemach z układem krążenia, które wynikają z nadmiernej masy ciała, nieprawidłowej diety i braku aktywności fizycznej.

Szczegóły

Znaczna część chorób układu krążenia diagnozowana jest w okresie płodowym lub zaraz po urodzeniu (choroby wrodzone). Zdarzają się jednak przypadki, że choroba daje o sobie znać dopiero z czasem lub dziecko nabywa ją z wiekiem. Wśród sygnałów, które powinny skłonić do konsultacji u kardiologa dziecięcego, wymienia się m.in. dolegliwości bólowe w obrębie klatki piersiowej, częste duszności, szybkie męczenie się np. w trakcie karmienia, zabawy, brak możliwości złapania tchu po wykonywaniu codziennych czynności, bladość skóry z okresowym zasinieniem.


W czasie konsultacji kardiolog dziecięcy przeprowadzi wywiad z dzieckiem i jego opiekunem, badanie przedmiotowe (obejrzenie i osłuchanie) oraz podstawowe badania kardiologiczne, takie jak EKG, pomiar ciśnienia, echo serca. W razie potrzeby zleci dodatkowe testy.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Różowy październik – miesiąc świadomości raka piersi.
Zdrowie na co dzieńOnkologiaDiagnostyka

Różowy październik – miesiąc świadomości raka piersi.

Październik oznacza nie tylko kalendarzową jesień, lecz także miesiąc świadomości dotyczącej raka piersi – stąd często spotykana nazwa „Różowy Październik” lub „Pink October”. To czas licznych inicjatyw mających na celu zwiększenie wiedzy na temat profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia nowotworów piersi. Symbolem kampanii jest różowa wstążka, czyli wyraz solidarności z kobietami dotkniętymi tą chorobą. Sprawdź, jakie badania warto wykonać z tej okazji!

Czym jest zespół policystycznych jajników? Objawy, leczenie
GinekologiaEndokrynologia

Czym jest zespół policystycznych jajników? Objawy, leczenie

Zespół policystycznych jajników (PCOS) to zaburzenie endokrynologiczne, które dotyka kobiet w wieku rozrodczym. Chociaż nazwa sugeruje problem z jajnikami, PCOS jest złożonym problemem, który może mieć poważne konsekwencje dla funkcjonowania  całego organizmu. Sprawdź, jakie są przyczyny i objawy tego schorzenia i w jaki sposób należy je leczyć.

Jak powinna wyglądać pierwsza pomoc w przypadku padaczki?
NeurologiaZdrowie na co dzień

Jak powinna wyglądać pierwsza pomoc w przypadku padaczki?

Padaczka to choroba neurologiczna, na którą cierpi ok. 400000 osób w Polsce. Ta przewlekła dolegliwość układu nerwowego charakteryzuje się występowaniem napadów wywołanych nagłymi i nieprawidłowymi wyładowaniami elektrycznymi w mózgu. Atak padaczkowy często budzi przerażenie, jednak pierwsza pomoc może uchronić osobę chorą przed poważnymi powikłaniami. Sprawdź, co robić, gdy ktoś w najbliższym otoczeniu dostanie ataku padaczki i czego bezwzględnie unikać.