Konsultacja telefoniczna
W placówce
Poradnia kardiologiczna dla dzieci w Rzeszowie

Kardiolog dziecięcy to specjalista zajmujący się zapobieganiem, rozpoznawaniem i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego u pacjentów do 18. roku życia. W jego kompetencji znajdują się choroby serca i naczyń krwionośnych, takie jak m.in. ubytek przegrody międzykomorowej lub międzyprzedsionkowej, przerost prawej komory, zaburzenia rytmu serca, niewydolność serca, wady zastawki tętnicy płucnej i aorty. Kardiolog dziecięcy pomoże też przy problemach z układem krążenia, które wynikają z nadmiernej masy ciała, nieprawidłowej diety i braku aktywności fizycznej.

Znaczna część chorób układu krążenia diagnozowana jest w okresie płodowym lub zaraz po urodzeniu (choroby wrodzone). Zdarzają się jednak przypadki, że choroba daje o sobie znać dopiero z czasem lub dziecko nabywa ją z wiekiem. Wśród sygnałów, które powinny skłonić do konsultacji u kardiologa dziecięcego, wymienia się m.in. dolegliwości bólowe w obrębie klatki piersiowej, częste duszności, szybkie męczenie się np. w trakcie karmienia, zabawy, brak możliwości złapania tchu po wykonywaniu codziennych czynności, bladość skóry z okresowym zasinieniem.


W czasie konsultacji kardiolog dziecięcy przeprowadzi wywiad z dzieckiem i jego opiekunem, badanie przedmiotowe (obejrzenie i osłuchanie) oraz podstawowe badania kardiologiczne, takie jak EKG, pomiar ciśnienia, echo serca. W razie potrzeby zleci dodatkowe testy.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi