W placówce
Konsultacja telefoniczna
Gastrolog

Gastroenterolog dziecięcy nazywany jest też gastrologiem dziecięcym. To specjalista zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem schorzeń układu pokarmowego u dzieci i młodzieży. Wśród nich wymienia się m.in. chorobę wrzodową, zaburzenia trawienia i wchłaniania, niedożywienie, refluks żołądkowo-przełykowy, celiakię, nietolerancje i alergie pokarmowe (np. alergię na białko mleka krowiego, nietolerancję laktozy). Na konsultację do gastroenterologa dziecięcego należy się zgłosić z dolegliwościami ze strony przełyku, żołądka, jelit, odbytu, gruczołów trawiennych oraz dróg żółciowych, najlepiej po wcześniejszej konsultacji z pediatrą.

Choroby układu pokarmowego pojawiają się coraz częściej u pacjentów pediatrycznych. Za ich powstanie odpowiadać mogą m.in. czynniki genetyczne, niezdrowy styl życia, zaburzenia układu odpornościowego, czynniki psychologiczne. Z konsultacji u gastroenterologa dziecięcego powinno się skorzystać, jeśli zaobserwuje się u dziecka objawy mogące sugerować problemy ze strony przewodu pokarmowego lub zaburzenia żywienia. Zaniepokoić powinny m.in. bóle brzucha, przewlekłe zaparcia, skurcze jelit, nietypowy wygląd stolca, wzdęcia, nieustępujące uczucie pełności, częste biegunki, nieprzybieranie na wadze lub znaczna jej utrata, brak apetytu, nienaturalne powiększenie obwodu brzucha.


Gastroenterolog dziecięcy przeprowadza kompleksową diagnostykę – wywiad, badanie przedmiotowe i zależnie od potrzeb badania diagnostyczne laboratoryjne i obrazowe (USG jamy brzusznej) oraz może zlecić lub wykonać badania endoskopowe np. gastroskopię, kolonoskopię. Na podstawie wywiadu i badania pacjenta oraz wyników badań dodatkowych dobiera odpowiedni sposób leczenia.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

Gastrolog
Gastroenterolog
Wodorowo-metanowe20testy20oddechowe.png
Gastroskopia
Gastroenterolog – konsultacja
Gastroenterolog

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi