Historia Grupy LUX MED

Grupa LUX MED powstała w procesie rozpoczętej w 2007 r. integracji placówek medycznych znanych wcześniej pod markami: CM LIM, LUX MED, Medycyna Rodzinna, PROMEDIS. Dzięki wykorzystaniu najlepszych praktyk każdej z sieci i w myśl hasła „Kilka tradycji - jeden zdrowy cel" powstała jedna profesjonalna i nowoczesna organizacja.

Podstawowa Opieka Zdrowotna (NFZ) w LUX MED

Od połowy 2012 r. działalność w zakresie opieki ambulatoryjnej prowadzona jest pod dwiema głównymi markami: LUX MED oraz Medycyna Rodzinna. W ramach Grupy LUX MED działają także: LUX MED Diagnostyka, Tabita, CM Mavit, Endoterapia i MegaMed. Endoterapia świadczy wysokospecjalistyczne usługi endoskopowe, a MegaMed opiekę ambulatoryjną i chirurgię jednego dnia. Tabita to ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla osób starszych, samotnych oraz pacjentów w każdym wieku wymagających stałej opieki specjalistycznej i rehabilitacji. W 2010 r. na warszawskim Ursynowie otwarty został wieloprofilowy Szpital LUX MED, z którego usług można skorzystać odpłatnie oraz w ramach kontraktu z NFZ. W grudniu 2013 r. do Grupy LUX MED dołączyła Carolina Medical Center - jeden z najnowocześniejszych prywatnych ośrodków leczenia ortopedycznego w Europie. W 2015 r. częścią Grupy został Magodent, specjalizujący się głównie w onkologii, a na początku 2016 r. Eurodental - sieć placówek specjalizujących się w stomatologii. W 2019 roku do Grupy LUX MED dołączyło Centrum Medyczne MAVIT - sieć wysokospecjalistycznych placówek świadczących usługi z zakresu nowoczesnej okulistyki (Warszawa, Katowice) oraz laryngologii i chirurgii szczękowo-twarzowej (Katowice).


Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest 290 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 3000 poradni partnerskich. Firma zatrudnia ponad 20 000 osób, około 9000 lekarzy i 6000 wspierającego personelu medycznego. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.


Potencjał do dyspozycji Pacjentów

Naczelnym celem Grupy LUX MED jest profesjonalna pomoc Pacjentom, obejmująca całość procesu opieki zdrowotnej: od diagnostyki po kompleksowe leczenie, również szpitalne, od podstawowej opieki medycznej po pomoc specjalistyczną, rehabilitację oraz stałą opiekę dla osób starszych. Nasza oferta skierowana jest zarówno do Klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych. Firmy korzystają przede wszystkim z usług medycyny pracy oraz z bogatej oferty pakietów medycznych dostosowanych do potrzeb danej organizacji. Dla klientów indywidualnych w każdym wieku przygotowaliśmy plany opieki medycznej, liczne programy profilaktyczne, usługi odpłatne indywidualnie lub w ramach kontraktu z NFZ. Za pośrednictwem oddziału szwedzkiego towarzystwa LMG Försäkrings AB działającego w Grupie pod marką LUX MED Ubezpieczenia oferowane są ubezpieczenia zdrowotne, ubezpieczenie kosztów leczenia szpitalnego czy ubezpieczenie w razie poważnego zachorowania i NNW.


Poza świadczeniem pomocy specjalistycznej Grupa LUX MED przywiązuje ogromną wagę do edukacji jak najszerszej rzeszy społeczeństwa w zakresie profilaktyki powszechnie występujących chorób i schorzeń. Stara się uświadamiać, jak ważne jest prowadzenie zdrowego stylu życia. W tym celu inicjuje oraz angażuje się w liczne kampanie prozdrowotne - m.in. od 2013 r. LUX MED we współpracy z Polskim Komitetem Zwalczania Raka oraz Fundacją Wygrajmy Zdrowie realizuje projekt edukacyjny ONKONAWIGATOR, który ma na celu wzmocnienie czujności w zakresie ryzyka zachorowania na nowotwór wśród lekarzy i pielęgniarek, a także rozwój umiejętności postępowania z osobami chorymi na nowotwory; ze szkoleń w ramach akcji „Umiem pomóc", przeprowadzanej cyklicznie od 2011 r. przez Akademię Ratownictwa LUX MED, skorzystały tysiące uczniów sponad 30 szkół, którzy nauczyli się udzielać pierwszej pomocy.


Zaangażowanie w projekty prozdrowotne oraz przekazywanie wiedzy na temat profilaktyki poprzez własne kanały komunikacji jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego rynku usług medycznych i stanowi znaczący krok w stronę stopniowego redukowania czasu oczekiwania na wizytę u specjalisty. Dzięki pogłębionej wiedzy na temat zdrowia i profilaktyki, uzyskanej od doświadczonych ekspertów, znaczna część społeczeństwa jest w stanie przeciwdziałać chorobom oraz wie, jak należy postępować w ich wczesnym stadium, aby zapobiec dalszemu rozwojowi.