W szpitalu
null

Powiększanie biustu jest zabiegiem inwazyjnym i ma na celu jest poprawę wyglądu - kształtu i wielkości piersi. Stanowi on jedyną metodę, która pozwala cieszyć się uzyskanymi efektami już po kilku dniach od ingerencji chirurgicznej.

Zabieg powiększania biustu trwa od 60 do 90 minut. Przeprowadza się go w znieczuleniu ogólnym. Chirurg wykonuje nacięcie - w fałdzie pod piersią bądź tuż na granicy otoczki brodawki - przez które zostanie wprowadzony implant. Protezę można umieścić pod mięśniem piersiowym lub na nim. Wybór lokalizacji zależy od pożądanego efektu, budowy anatomicznej oraz innych zaleceń chirurga. Po umieszczeniu implantu zakładane są szwy wchłanialne lub niewchłaniane (usuwane po 14 dniach od zabiegu).

dr n. med. Małgorzata Chomicka-Janda
dr n. med. Lubomir Lembas
dr n. med. Łukasz Ulatowski
dr n. med. Marcin Nowak

Lekarze i specjaliści wykonujący usługę

Lekarze i specjaliści wykonujący usługę

LUX MED Szpital Puławska ul. Puławska 455, Warszawa

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Szpitale

Podobne usługi:

mamografia.jpg
Program Profilaktyki Raka Piersi
rekonstrukcja-piersi.jpg
Rekonstrukcja piersi po mastektomii
lekarka tłumaczy kobiecie szczegóły zabiegu w gabinecie lekarskim
Operacja zmniejszania piersi

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi