W placówce
W mobilnych pracowniach mammograficznych (mammobusach)

Mammografia to nieinwazyjne badanie diagnostyczne piersi, które polega na wykonaniu czterech zdjęć rentgenowskich, po dwa ujęcia  każdej piersi. Jest badaniem bezpiecznym, o niskiej dawce promieniowania i umożliwia wykrycie zmian w fazie przedinwazyjnej, czyli we wczesnym stadium zaawansowania, zanim pojawią się jakiekolwiek symptomy choroby. 

Uzyskany obraz podlega ocenie przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadku wątpliwości weryfikowany jest przez trzeciego lekarza- arbitra. Wczesne zdiagnozowanie uwidocznionych zmian umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz zapewnia niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Narodowy Fundusz Zdrowia umożliwia bezpłatną mammografię bez skierowania  kobietom szczególnie narażonym na zachorowanie na raka piersi z uwagi na wiek od 45 do 74 lat:

1.  co 24 miesiące – kobietom,  które nie miały wcześniej zdiagnozowanej złośliwej zmiany nowotworowej w piersi

2. co 12 miesięcy - kobietom, które:

•  po 5 latach od leczenia chirurgicznego raka piersi  pozostają w trakcie uzupełniającej hormonoterapii (HT)

•  zakończyły leczenie raka piersi i 5-letni proces monitorowania po zakończonym leczeniu


Wyłączone z programu są kobiety objęte „Opieką nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na raka piersi lub raka jajnika” lub „Kompleksową opieką onkologiczną nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi”.  

Placówki w których zrealizujesz usługę?

Badanie wykonać można w dowolnym miejscu w Polsce, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Mammografia przeprowadzana jest w kilkunastu mobilnych pracowniach mammograficznych (sprawdź mammobusy), które regularnie odwiedzają miejscowości w całej Polsce. Realizowane jest także w placówkach stacjonarnych:

  • Gdańsk al. Zwycięstwa 49, pokój 12
  • Łódź ul. Milionowa 2G, gab. 12
  • Toruń ul. M. Skłodowskiej-Curie 73 (na terenie szpitala Citomed) , Gabinet B10, W głównym holu kierować się w lewo obok apteki, skręcić w prawo w pierwszy korytarz - pracownia mammograficzna to pierwsze podwójne drzwi po lewej
  • Wrocław ul. Swobodna 1, Gabinet 55A (2 piętro). Z windy kierujemy się w prawą stronę i mijamy recepcję. Za recepcją skręcamy w prawo. 
  • Warszawa LUX MED Onkologia, ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 40
  • Warszawa  LUX MED Onkologia Szpital św. Wincentego, ul. św. Wincentego 103, Warszawa
  • Warszawa ul. Żwirki i Wigury 39, gab. 9
  • Warszawa Szpital Bielański ul. Cegłowska 80 (wejście od ul. Marymonckiej), gab. 3
  • Warszawa, w Szpitalu św. Elżbiety, ul. S. Goszczyńskiego 1 (konieczna wcześniejsza rejestracja przed badaniem w recepcji mammograficznej). Wejście główne: przy kaplicy, za windą schodami w dół i na lewo (poziom -1). Recepcja mammograficzna - w otwartej przestrzeni obok recepcji diagnostycznej. Gabinet mammograficzny- pokój nr 4.

Wszystkie nasze pracownie mobilne i stacjonarne podlegają ścisłemu, jednorodnemu monitoringowi pod względem jakości wykonywanych badań oraz bezpieczeństwa radiologicznego aparatury mammograficznej.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Dokumenty do pobrania

Dokumenty do pobrania



Podobne usługi:

rekonstrukcja-piersi.jpg
Rekonstrukcja piersi po mastektomii
lekarka tłumaczy kobiecie szczegóły zabiegu w gabinecie lekarskim
Operacja zmniejszania piersi
powiekszanie-pierssi.jpg
Powiększanie piersi

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi