Gdzie we Wrocławiu można wykonać mammografię?
We Wrocławiu możesz wykonać mammografię w 1 placówce LUX MED Diagnostyka w Pracowni RTG i Mammografii przy ul. Swobodnej 1.
Istnieje również możliwość wykonania badania w mobilnym punkcie (mammobusie). Informacja o ich lokalizacjach oraz rejestracja na badania mammograficzne dostępna jest za pośrednictwem formularza lub pod specjalnym numerem tel. 22 880 90 80 wew. 3.
Ceny i terminy mammografii we Wrocławiu
Panie w wieku 45–74 lat mogą wykonać bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi co 24 miesiące (jeśli nie miały zdiagnozowanej wcześniej złośliwej zmiany nowotworowej w piersi) lub co 12 miesięcy (jeśli zakończyły leczenie raka piersi i 5-letni proces monitorowania po zakończonym leczeniu albo po 5 latach od leczenia chirurgicznego raka piersi pozostają w trakcie uzupełniającej hormonoterapii). Inne Pacjentki mogą zgłosić się na badanie odpłatnie, zgodnie z cennikiem naszych usług. Dogodny termin badania zarezerwujesz online, za pośrednictwem infolinii lub bezpośrednio w placówce.
Poznaj szeroki zakres usług
Mammografia we Wrocławiu – jak umówić się na badanie?
Jak umówić wizytę
Mammografia w ramach NFZ we Wrocławiu
W placówce LUX MED Diagnostyka we Wrocławiu przy ul. Swobodnej 1 możesz wykonać badanie mammograficzne w ramach NFZ. Wystarczy, że wypełnisz formularz rejestracyjny. Pamiętaj, że na badanie należy zgłosić się ze skierowaniem ważnym w dniu wizyty.
Mammografia – co warto wiedzieć o badaniu?
Mammografia to badanie obrazowe piersi, które wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie do wykrywania patologii, takich jak guzki, zmiany strukturalne lub inne nieprawidłowości. Stanowi ważne narzędzie wczesnego diagnozowania raka piersi, ponieważ pozwala na identyfikację zmian, zanim staną się widoczne lub wyczuwalne podczas rutynowego samobadania. Wykonywanie mammografii zaleca się szczególnie kobietom w wieku 45-74 lat, które mogą bezpłatnie wziąć udział w Programie Profilaktyki Raka Piersi, ale może być również wskazane dla kobiet młodszych, jeśli istnieją czynniki ryzyka, takie jak historia rodzinna raka piersi.
Przed badaniem należy zdjąć górną część odzieży, biżuterię oraz wszelkie metalowe przedmioty, które mogłyby wpłynąć na jakość obrazu. Każdą pierś umieszcza się na specjalnej płycie urządzenia i delikatnie uciska inną płytą. Ucisk jest konieczny, aby uzyskać jak najbardziej płaski obraz badanego obszaru i zwiększyć dokładność badania. Rentgenowskie urządzenie wykonuje kilka zdjęć każdej piersi pod różnymi kątami. Całe badanie trwa zwykle około 15 minut.
Dowiedz się więcej: Mammografia – przygotowanie do badania
Artykuły i poradniki na temat diagnostyki

Przepuklina kręgosłupa – jakie daje objawy? Diagnostyka i metody leczenia
Przepuklina kręgosłupa to schorzenie, w którym dochodzi do przesunięcia krążka międzykręgowego. Krążki pełnią funkcję „amortyzatorów” między kręgami, a ich uszkodzenie może powodować ucisk na nerwy lub rdzeń kręgowy. Schorzenie najczęściej dotyczy odcinka lędźwiowego i szyjnego kręgosłupa, ale może też występować w odcinku piersiowym. Poznaj przyczyny powstawania i sposoby leczenia przepukliny kręgosłupa.

Czym jest potworniak? Jak przebiega diagnostyka i leczenie?
Potworniak (łac. teratoma) to nowotwór wywodzący się z komórek zarodkowych, który może zawierać różne typy tkanek, takie jak skóra, włosy, zęby, a nawet elementy narządów. Poznaj przyczyny powstania potworniaka i dowiedz się, jak się go rozpoznaje i leczy.

Czym jest astma aspirynowa? Przyczyny, objawy i diagnostyka
Astma aspirynowa, znana również jako triada aspirynowa lub astma wywołana niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), to przewlekła choroba układu oddechowego, w której ataki astmy są wywoływane przez spożycie aspiryny (kwasu acetylosalicylowego) lub innych NLPZ (np. ibuprofenu, naproksenu). Sprawdź, jakie objawy jej towarzyszą oraz w jaki sposób jest diagnozowana.