Zasady przyjęć

Pobyty i programy rehabilitacji w LUX MED Tabita nie wymagają skierowania. Wyjątek stanowią usługi finansowane i współfinansowane przez NFZ (szczegóły poniżej).

Dostępność miejsc i usług ustalana jest indywidualnie po uprzednio przeprowadzonym wywiadzie telefonicznym i w trakcie spotkania w LUX MED Tabita.

Ponieważ do każdej historii podchodzimy indywidualnie, zapraszamy serdecznie do osobistych odwiedzin w Tabicie i rozmowy o sytuacji, w której możemy Państwu pomóc.

W celu zapewnienia sprawnej kwalifikacji lekarskiej i skrócenia czasu odpowiedzi, prosimy o dostarczenie lub okazanie aktualnej dokumentacji medycznej (np. ostatni wypis ze szpitala lub epikryza etapowa z trwającej hospitalizacji) lub zaświadczenie od lekarza POZ o aktualnie przyjmowanych lekach.

Zadzwoń lub odwiedź nas w Tabicie

infolinia_black.svg

Infolinia

22 737 64 00

pin.svg

Znajdź nas

LUX MED Tabita Sp. z o.o.
ul. Długa 43
05-510 Konstancin-Jeziorna

Zasady przyjęcia do Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej

Podstawą do wpisania na listę oczekujących do Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej jest skierowanie od lekarza specjalisty, pracującego w ramach kontraktu z NFZ:

  • na oddziale: anestezjologii i intensywnej terapii, neurologii, neurochirurgii, chirurgii ogólnej, ortopedii i traumatologii, chorób zakaźnych, chorób wewnętrznych
  • w poradni: neurologicznej, neurochirurgicznej, chirurgicznej, urazowo-ortopedycznej, rehabilitacyjnej

W dniu przyjęcia Pacjent powinien posiadać następujące dokumenty:

  • dowód osobisty
  • dokument uprawniający do leczenia w ramach NFZ (legitymacja ubezpieczeniowa, odcinek renty lub emerytury, dowód opłaty składki na ubezpieczenie zdrowotne)
  • dokumentacja medyczna dotycząca schorzenia narządu ruchu oraz chorób współistniejących

Skierowanie na rehabilitację aktualnie otrzymuje się wyłącznie w formie elektronicznej (od 26 listopada 2021 roku).

Zasady przyjęcia do Ośrodka Rehabilitacji Dziennej

Podstawą do wpisania na listę oczekujących do Ośrodka Rehabilitacji Dziennej jest skierowanie od:

  • lekarza specjalisty, pracującego w ramach kontraktu z NFZ (ortopedy, chirurga, neurochirurga, reumatologa, internisty, onkologa, urologa, specjalisty rehabilitacji, pulmonologa, ginekologa)
  • lekarza pierwszego kontaktu, w przypadku zaostrzeń schorzeń przewlekłych

W dniu przyjęcia Pacjent powinien posiadać następujące dokumenty:

  • dowód osobisty
  • dokument uprawniający do leczenia w ramach NFZ (legitymacja ubezpieczeniowa, odcinek renty lub emerytury, dowód opłaty składki na ubezpieczenie zdrowotne)
  • dokumentacja medyczna dotycząca schorzenia narządu ruchu oraz chorób współistniejących

Przed rozpoczęciem rehabilitacji odbywa się konsultacja lekarska, na którą należy przynieść wyżej wymienione dokumenty.

Skierowanie na rehabilitację aktualnie otrzymuje się wyłącznie w formie elektronicznej (od 26 listopada 2021 roku).

Skierowanie na podstawie którego będzie zrealizowana porada i terapia musi być zatytułowane: „Do ośrodka rehabilitacji dziennej”.

Zasady przyjęcia do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego

Podstawą do wpisania na listę oczekujących do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.

Do skierowania dołącza się:

  • wniosek o wydanie skierowania
  • zaświadczenie lekarza psychiatry o braku przeciwskazań do pobytu w ZOL o profilu ogólnym – dotyczy chorych z zaburzeniami psychicznymi
  • wywiad pielęgniarski
  • Kartę Oceny Świadczeniobiorcy wg Skali Barthel
  • kopie postanowień Sądu: o ubezwłasnowolnieniu, o ustanowieniu opiekuna prawnego / kuratora dla osoby niepełnosprawnej – dotyczy osoby niezdolnej do decydowania o sobie
  • dokumenty stwierdzające wysokość dochodu pacjenta, np. decyzję o przyznaniu renty lub emerytury
  • kserokopia ubezpieczenia zdrowotnego i dowodu osobistego
  • kserokopie aktualnej dokumentacji medycznej w tym karty leczenia szpitalnego

Osoba, która w ocenie skalą Barthel (ocena poziomu samodzielności) – dokonanej przed przyjęciem – otrzymała 40 punktów lub mniej. Do zakładu opiekuńczego nie przyjmuje się osób uzależnionych, z zaawansowaną chorobą nowotworową lub psychiczną.

Miesięczna opłata za zakwaterowanie i wyżywienie pensjonariusza w ZOL jest ustalana zgodnie z art. 18 ustawy 27 sierpnia 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. z 2008 roku Nr 164, poz. 1027 z późn.zm.), jest równa kwocie odpowiadającej 250% najniższej emerytury, nie więcej jednak niż 70% dochodu pacjenta.  W ramach tej opłaty pacjent otrzymuje głównie wyżywienie i zakwaterowanie. NFZ finansuje natomiast specjalistyczną opiekę medyczną – lekarza, pielęgniarki, fizjoterapeuty – badania, leki i wyroby medyczne (np. pieluchomajtki).

Szczególne uprawnienia do korzystania ze świadczeń NFZ

http://www.nfz-warszawa.pl/dla-pacjenta/co-kazdy-pacjent-wiedziec-powinien/szczegolne-uprawnienia-do-korzystania-ze-swiadczen/