Leczymy wady zgryzu
Korekta wad zgryzu to nie tylko piękny uśmiech. To przede wszystkim poważna procedura medyczna, która zawsze powinna przebiegać pod kontrolą lekarza stomatologa.
Zawsze pod opieką lekarza
Każdy proces leczenia zaczynamy od konsultacji z lekarzem i dokładnej diagnostyki, obejmującej m.in.:
- badanie fizykalne,
- pantomogram,
- cefalomterię,
- cyfrowy skan jamy ustnej.
Kiedy Twój lekarz już dokładnie pozna stan Twoich zębów i Twoje oczekiwania, razem z Tobą wybierze odpowiednią metodę leczenia, biorąc pod uwagę rodzaj Twojej wady zgryzu, styl życia i możliwości finansowe.
Aparat tradycyjny czy nakładkowy
W LUX MED Stomatologia leczymy wady zgryzu zarówno tradycyjnymi aparatami, jak i nowoczesnymi nakładkami ortodontycznymi. Czym różnią się te dwie metody?
Tradycyjny aparat
Stały aparat ortodontyczny jest zbudowany z pierścieni okalających żeby trzonowe, zamków i łączących je drutów. Tradycyjny aparat radzi sobie nawet z najbardziej poważnymi wadami zgryzu.
Aparat ortodontyczny niejedno ma imię – w LUX MED Stomatologia leczymy Pacjentów z pomocą aparatów ruchomych i stałych. Nasi lekarze stosują klasyczne metalowe aparaty, ale także te z zamkami ceramicznymi, czy aparaty samoligaturujące.
Stały aparat ortodontyczny wymaga od Pacjenta dużej dyscypliny – wymaga unikania niektórych pokarmów, a dbanie o higienę jamy ustnej jest trudniejsze. Koszt leczenia aparatem tradycyjnym może być trochę niższy niż z pomocą nakładek, jednak leczenie trwa dłużej i wymaga częstszych wizyt w gabinecie.
Nakładki ortodontyczne
Alternatywą dla klasycznego metalowego aparatu są nowoczesne nakładki ortodontyczne. Są wykonane z przezroczystego materiału (dzięki czemu są praktycznie niewidoczne) i można je zdejmować w dowolnym momencie. Dzięki temu Pacjenci nie musza rezygnować z ulubionych potraw i co najważniejsze – to znaczne ułatwienie w utrzymaniu higieny. Wystarczy zdjąć nakładki i umyć zęby jak zawsze.
Leczenie nakładkami ortodontycznym w LUX MED Stomatologia rozpoczyna się od dokładnej diagnostyki. Na podstawie cyfrowego skanu jamy ustnej są produkowane indywidualnie dobrane zestawy nakładek. Nad całym procesem czuwa lekarz, który opracowuje plan leczenia i kontroluje jego przebieg.
Leczenie nakładkowe zazwyczaj trwa krócej niż z pomocą tradycyjnego aparatu. Początkowy koszt jest wyższy, jednak w ramach umowy z Pacjentem zawarte są już koszty wizyt kontrolnych. Aparaty nakładkowe są praktycznie bezawaryjne. Pamiętaj jednak, że zawsze to lekarz musi ocenić, czy Twoja wada zgryzu kwalifikuje się do leczenia nakładkowego.
Warto wiedzieć, że niezależnie od metody leczenia, po jego zakończeniu konieczne będzie zadbanie o utrwalenie efektów. Ustabilizowanie zębów jest możliwe dzięki tzw. retencji. Lekarz może zaproponować ci metalowy aparat retencyjny lub przezroczyste nakładki retencyjne.
Chcesz wiedzieć, jaki rodzaj leczenia będzie najlepszy dla Ciebie? Zapytaj lekarza podczas wizyty w LUX MED Stomatologia.
Umów wizytę