Tomografia komputerowa Wrocław

Tomografia komputerowa LUX MED Diagnostyka Wrocław

Jeśli chcesz wykonać tomografię komputerowa we Wrocławiu, sprawdź ofertę pracowni LUX MED Diagnostyka. Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, który umożliwia szczegółową diagnostykę nowotworów, urazów czy innych chorób. Sprawdź terminy dostępne na NFZ I prywatnie. Umów się na wizytę!

Gdzie we Wrocławiu można wykonać tomografię komputerową?


We Wrocławiu możesz wykonać tomografię komputerową wybranej części ciała w 1 placówce LUX MED Diagnostyka, w Pracowni Rezonansu Magnetycznego i Tomografii Komputerowej przy ul. Piotra Skargi 3.

Ceny i terminy tomografii komputerowej we Wrocławiu


Ceny tomografii komputerowej we Wrocławiu zależą od planowanego zakresu badania. Jeżeli chcesz poznać dokładny koszt TK wybranego obszaru ciała, zapoznaj się z cennikiem naszych usług. Gdy wykonujesz badanie w ramach NFZ, jest ono bezpłatne. Staramy się znaleźć dogodny termin dla każdego Pacjenta.

Poznaj szeroki zakres usług

kalendarz.png

Tomografia komputerowa zatok Wrocław

kalendarz.png

Tomografia głowy, klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy mniejszej Wrocław

kalendarz.png

Tomografia komputerowa klatki piersiowej i śródpiersia Wrocław

kalendarz.png

Tomografia komputerowa jamy brzusznej Wrocław

kalendarz.png

Tomografia komputerowa głowy Wrocław

Tomografia komputerowa we Wrocławiu – umówienie wizyty


Jak umówić wizytę

Zapytaj Lekarza.svg

Umów badanie w ramach abonamentu

wozek-zakupy-sklep.svg

Umów wizytę płatną

22 275 96 28

Tomografia komputerowa w ramach NFZ we Wrocławiu

W placówce LUX MED Diagnostyka we Wrocławiu wykonujemy tomografię komputerową w ramach NFZ (bezpłatnie). Wystarczy, że zarejestrujesz się na badanie za pośrednictwem odpowiedniego formularza.

Tomografia komputerowa – ważne informacje

Tomografia komputerowa (TK) to nowoczesne badanie obrazowe, które wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie do uzyskania szczegółowych obrazów wnętrza ciała. Jest ono bezbolesne, bezinwazyjne i wykorzystuje się je do diagnozowania różnych schorzeń i oceny stanu zdrowia.

Przed przystąpieniem do badania należy poinformować lekarza o wszelkich istniejących schorzeniach oraz przyjmowanych lekach. W zależności od rodzaju tomografii specjalista może zalecić pewne ograniczenia w diecie (np. powstrzymanie się od jedzenia przez kilka godzin przed badaniem). W przypadku badań z kontrastem (który pozwala uzyskać dokładniejsze wyniki) również może być konieczne stawienie się na czczo.

W trakcie badania, które trwa od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu minut, pacjent musi położyć się na specjalnym stole, który przesuwa się do wnętrza tomografu. W trakcie badania radiolog może poprosić o wstrzymanie oddechu na krótką chwilę – to pozwoli uzyskać lepsze obrazy. Opis badania wykonany przez specjalistę trafia do lekarza prowadzącego, który decyduje o dalszych procedurach, np. o wdrożeniu leczenia lub rozszerzeniu diagnostyki.

Dowiedz się więcej: Tomografia komputerowa - Przygotowanie do badania

Artykuły i poradniki na temat diagnostyki

Złamanie kości śródstopia – objawy, badania, czas i sposób leczenia
Diagnostyka

Złamanie kości śródstopia – objawy, badania, czas i sposób leczenia

Kości śródstopia to pięć długich kości znajdujących się w środkowej części stopy, które łączą palce z kośćmi stępu. Złamanie ich to uraz, który często występuje w wyniku upadków, uderzeń, skręceń lub przeciążeń, zwłaszcza u sportowców. Sprawdź, jak lekarz rozpoznaje złamanie kości śródstopia i jak się je leczy.

Złamany nos – jak wygląda i ile się zrasta? Badania i leczenie
Diagnostyka

Złamany nos – jak wygląda i ile się zrasta? Badania i leczenie

Złamany nos jest jedną z najczęstszych kontuzji twarzy. Może wystąpić w wyniku urazu, takiego jak uderzenie, upadek lub wypadek. Objawy, badania diagnostyczne oraz proces leczenia zależą od stopnia złamania i towarzyszących uszkodzeń. Dowiedz się więcej na temat złamania nosa.

Rezonans magnetyczny głowy
Diagnostyka

Światowy Dzień Radiologii – znaczenie obrazowania radiologicznego w medycynie

Radiologia dzięki dynamicznemu rozwojowi technologii obrazowania stale poszerza swoje możliwości diagnostyczne i terapeutyczne, co przekłada się na poprawę jakości opieki zdrowotnej i skuteczności leczenia pacjentów. Dla upamiętnienia Wilhelma Roentgena, który dokładnie 129 lat temu odkrył promieniowanie X, obchodzony jest Światowy Dzień Radiologii.