Gdzie we Wrocławiu można wykonać tomografię komputerową?
We Wrocławiu możesz wykonać tomografię komputerową wybranej części ciała w 1 placówce LUX MED Diagnostyka, w Pracowni Rezonansu Magnetycznego i Tomografii Komputerowej przy ul. Piotra Skargi 3.
Ceny i terminy tomografii komputerowej we Wrocławiu
Ceny tomografii komputerowej we Wrocławiu zależą od planowanego zakresu badania. Jeżeli chcesz poznać dokładny koszt TK wybranego obszaru ciała, zapoznaj się z cennikiem naszych usług. Gdy wykonujesz badanie w ramach NFZ, jest ono bezpłatne. Staramy się znaleźć dogodny termin dla każdego Pacjenta.
Poznaj szeroki zakres usług
Tomografia komputerowa we Wrocławiu – umówienie wizyty
Jak umówić wizytę
Umów badanie w ramach abonamentu
Tomografia komputerowa w ramach NFZ we Wrocławiu
W placówce LUX MED Diagnostyka we Wrocławiu wykonujemy tomografię komputerową w ramach NFZ (bezpłatnie). Wystarczy, że zarejestrujesz się na badanie za pośrednictwem odpowiedniego formularza.
Tomografia komputerowa – ważne informacje
Tomografia komputerowa (TK) to nowoczesne badanie obrazowe, które wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie do uzyskania szczegółowych obrazów wnętrza ciała. Jest ono bezbolesne, bezinwazyjne i wykorzystuje się je do diagnozowania różnych schorzeń i oceny stanu zdrowia.
Przed przystąpieniem do badania należy poinformować lekarza o wszelkich istniejących schorzeniach oraz przyjmowanych lekach. W zależności od rodzaju tomografii specjalista może zalecić pewne ograniczenia w diecie (np. powstrzymanie się od jedzenia przez kilka godzin przed badaniem). W przypadku badań z kontrastem (który pozwala uzyskać dokładniejsze wyniki) również może być konieczne stawienie się na czczo.
W trakcie badania, które trwa od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu minut, pacjent musi położyć się na specjalnym stole, który przesuwa się do wnętrza tomografu. W trakcie badania radiolog może poprosić o wstrzymanie oddechu na krótką chwilę – to pozwoli uzyskać lepsze obrazy. Opis badania wykonany przez specjalistę trafia do lekarza prowadzącego, który decyduje o dalszych procedurach, np. o wdrożeniu leczenia lub rozszerzeniu diagnostyki.
Dowiedz się więcej: Tomografia komputerowa - Przygotowanie do badania