Gdzie we Wrocławiu można wykonać tomografię komputerową?
We Wrocławiu możesz wykonać tomografię komputerową wybranej części ciała w 1 placówce LUX MED Diagnostyka, w Pracowni Rezonansu Magnetycznego i Tomografii Komputerowej przy ul. Piotra Skargi 3.
Ceny i terminy tomografii komputerowej we Wrocławiu
Ceny tomografii komputerowej we Wrocławiu zależą od planowanego zakresu badania. Jeżeli chcesz poznać dokładny koszt TK wybranego obszaru ciała, zapoznaj się z cennikiem naszych usług. Gdy wykonujesz badanie w ramach NFZ, jest ono bezpłatne. Staramy się znaleźć dogodny termin dla każdego Pacjenta.
Poznaj szeroki zakres usług
Tomografia komputerowa we Wrocławiu – umówienie wizyty
Jak umówić wizytę
Tomografia komputerowa w ramach NFZ we Wrocławiu
W placówce LUX MED Diagnostyka we Wrocławiu wykonujemy tomografię komputerową w ramach NFZ (bezpłatnie). Wystarczy, że zarejestrujesz się na badanie za pośrednictwem odpowiedniego formularza.
Tomografia komputerowa – ważne informacje
Tomografia komputerowa (TK) to nowoczesne badanie obrazowe, które wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie do uzyskania szczegółowych obrazów wnętrza ciała. Jest ono bezbolesne, bezinwazyjne i wykorzystuje się je do diagnozowania różnych schorzeń i oceny stanu zdrowia.
Przed przystąpieniem do badania należy poinformować lekarza o wszelkich istniejących schorzeniach oraz przyjmowanych lekach. W zależności od rodzaju tomografii specjalista może zalecić pewne ograniczenia w diecie (np. powstrzymanie się od jedzenia przez kilka godzin przed badaniem). W przypadku badań z kontrastem (który pozwala uzyskać dokładniejsze wyniki) również może być konieczne stawienie się na czczo.
W trakcie badania, które trwa od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu minut, pacjent musi położyć się na specjalnym stole, który przesuwa się do wnętrza tomografu. W trakcie badania radiolog może poprosić o wstrzymanie oddechu na krótką chwilę – to pozwoli uzyskać lepsze obrazy. Opis badania wykonany przez specjalistę trafia do lekarza prowadzącego, który decyduje o dalszych procedurach, np. o wdrożeniu leczenia lub rozszerzeniu diagnostyki.
Dowiedz się więcej: Tomografia komputerowa - Przygotowanie do badania
Artykuły i poradniki na temat diagnostyki

Przepuklina kręgosłupa – jakie daje objawy? Diagnostyka i metody leczenia
Przepuklina kręgosłupa to schorzenie, w którym dochodzi do przesunięcia krążka międzykręgowego. Krążki pełnią funkcję „amortyzatorów” między kręgami, a ich uszkodzenie może powodować ucisk na nerwy lub rdzeń kręgowy. Schorzenie najczęściej dotyczy odcinka lędźwiowego i szyjnego kręgosłupa, ale może też występować w odcinku piersiowym. Poznaj przyczyny powstawania i sposoby leczenia przepukliny kręgosłupa.

Czym jest potworniak? Jak przebiega diagnostyka i leczenie?
Potworniak (łac. teratoma) to nowotwór wywodzący się z komórek zarodkowych, który może zawierać różne typy tkanek, takie jak skóra, włosy, zęby, a nawet elementy narządów. Poznaj przyczyny powstania potworniaka i dowiedz się, jak się go rozpoznaje i leczy.

Czym jest astma aspirynowa? Przyczyny, objawy i diagnostyka
Astma aspirynowa, znana również jako triada aspirynowa lub astma wywołana niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), to przewlekła choroba układu oddechowego, w której ataki astmy są wywoływane przez spożycie aspiryny (kwasu acetylosalicylowego) lub innych NLPZ (np. ibuprofenu, naproksenu). Sprawdź, jakie objawy jej towarzyszą oraz w jaki sposób jest diagnozowana.