Gdzie w Warszawie można wykonać tomografię komputerową?
W Warszawie możesz wykonać tomografię komputerową wybranej części ciała w 7 placówkach umiejscowionych w różnych dzielnicach miasta na terenie renomowanych szpitali i przychodni.
Ceny i terminy tomografii komputerowej w Warszawie
Ceny tomografii komputerowej w Warszawie mogą różnić się w zależności od wybranej placówki oraz części ciała. Zapoznaj się z cennikiem naszych usług lub zadzwoń na infolinię, aby zapytać o dokładny koszt badania, które musisz wykonać. Badanie możesz wykonać również na NFZ i wtedy jest ono bezpłatne. Ze względu na dużą liczbę pracowni diagnostycznych, oferujemy naszym Pacjentom dogodny wybór terminów.
Poznaj szeroki zakres usług
Tomografia komputerowa w Warszawie – jak umówić się na badanie?
Jak umówić wizytę
Tomografia komputerowa w ramach NFZ w Warszawie
W placówkach LUX MED Diagnostyka w Warszawie wykonujemy tomografię komputerową również w ramach NFZ (bezpłatnie) Wystarczy, że zarejestrujesz się na badanie za pośrednictwem formularza.
Tomografia komputerowa – co warto wiedzieć o badaniu?
Dzięki promieniowaniu rentgenowskiemu tomografia komputerowa (TK) pozwala na bardzo dokładne zobrazowanie narządów naszego ciała. Dzięki temu lekarze mogą m.in. potwierdzić obecność guza nowotworowego, określić charakter urazu lub dotrzeć do źródła silnego bólu. To sprawia, że badanie to jest niezwykle przydatne w diagnostyce wielu chorób.
Podczas badania Pacjent musi położyć się na stole, który powoli wsuwa się do wnętrza skanera. Skaner przypomina duży pierścień, wewnątrz którego znajduje się źródło promieniowania rentgenowskiego oraz detektory. Urządzenie wykonuje serię zdjęć rentgenowskich pod różnymi kątami, które następnie są przetwarzane przez komputer. Dzięki temu powstają szczegółowe, trójwymiarowe obrazy. Cała procedura trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności od badanego obszaru ciała.
Tomografia komputerowa jest nieinwazyjnym, bezbolesnym i bezpiecznym badaniem. Dawka promieniowania jest niewielka i nie powinna powodować szkodliwych skutków zdrowotnych. Jednakże – jak każde badanie wykorzystujące promieniowanie – TK powinna być wykonywana tylko w przypadku wyraźnych wskazań medycznych.
Dowiedz się więcej: Jak się przygotować do tomografii komputerowej
Artykuły i poradniki na temat diagnostyki

Przepuklina kręgosłupa – jakie daje objawy? Diagnostyka i metody leczenia
Przepuklina kręgosłupa to schorzenie, w którym dochodzi do przesunięcia krążka międzykręgowego. Krążki pełnią funkcję „amortyzatorów” między kręgami, a ich uszkodzenie może powodować ucisk na nerwy lub rdzeń kręgowy. Schorzenie najczęściej dotyczy odcinka lędźwiowego i szyjnego kręgosłupa, ale może też występować w odcinku piersiowym. Poznaj przyczyny powstawania i sposoby leczenia przepukliny kręgosłupa.

Czym jest potworniak? Jak przebiega diagnostyka i leczenie?
Potworniak (łac. teratoma) to nowotwór wywodzący się z komórek zarodkowych, który może zawierać różne typy tkanek, takie jak skóra, włosy, zęby, a nawet elementy narządów. Poznaj przyczyny powstania potworniaka i dowiedz się, jak się go rozpoznaje i leczy.

Czym jest astma aspirynowa? Przyczyny, objawy i diagnostyka
Astma aspirynowa, znana również jako triada aspirynowa lub astma wywołana niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), to przewlekła choroba układu oddechowego, w której ataki astmy są wywoływane przez spożycie aspiryny (kwasu acetylosalicylowego) lub innych NLPZ (np. ibuprofenu, naproksenu). Sprawdź, jakie objawy jej towarzyszą oraz w jaki sposób jest diagnozowana.