Tomografia komputerowa Kraków

Tomografia komputerowa LUX MED Diagnostyka Kraków

Lekarze sięgają po nowoczesne metody diagnostyki obrazowej, aby ocenić rozmiar urazu czy dotrzeć do źródła uporczywego bólu. Jeśli szukasz tomografii komputerowej w Krakowie, sprawdź ofertę placówki LUX MED Diagnostyka.

Gdzie w Krakowie można wykonać tomografię komputerową?


W Krakowie możesz wykonać tomografię komputerową wybranej części ciała w 1 placówce LUX MED Diagnostyka, w Pracowni Rezonansu Magnetycznego i Tomografii Komputerowej przy ul. Pilotów 2.

Ceny i terminy tomografii komputerowej w Krakowie 


Ceny tomografii komputerowej w Krakowie są zróżnicowane i zależą od badanego obszaru. W diagnostyce liczy się przede wszystkim czas, dlatego staramy się znaleźć dogodny termin dla każdego Pacjenta.

Poznaj szeroki zakres usług

kalendarz.png

Tomografia komputerowa zatok Kraków

kalendarz.png

Tomografia głowy, klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy mniejszej Kraków

kalendarz.png

Tomografia komputerowa klatki piersiowej i śródpiersia Kraków

kalendarz.png

Tomografia komputerowa jamy brzusznej Kraków

kalendarz.png

Tomografia komputerowa głowy Kraków

Tomografia komputerowa w Krakowie – umówienie wizyty

Jak umówić wizytę

phone.svg

Badania płatne

22 275 96 53

Zapytaj Lekarza.svg

Umów badanie w ramach abonamentu

wozek-zakupy-sklep.svg

Umów wizytę płatną

Tomografia komputerowa w ramach NFZ w Krakowie

W placówce LUX MED Diagnostyka w Krakowie aktualnie nie wykonujemy badań refundowanych przez NFZ. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty badań realizowanych odpłatnie.

Tomografia komputerowa – ważne informacje


Tomografia komputerowa jest wykorzystywana do diagnozowania wielu schorzeń, m.in.: chorób układu oddechowego, krążenia, pokarmowego, kostno-stawowego czy nerwowego. Lekarze zlecają wykonanie tomografii, np. gdy podejrzewają nowotwory, chcą dokładnie określić charakter urazu lub znaleźć przyczynę bólu.

Przed badaniem należy zdjąć wszelką biżuterię oraz metalowe przedmioty (np. zegarki, kolczyki). Często wymagane jest zdjęcie ubrania w okolicy badanego obszaru. W niektórych przypadkach, aby uzyskać lepsze obrazowanie, lekarz może zalecić podanie środka kontrastowego. Zazwyczaj jest to płynny preparat, który podaje się dożylnie. Przed podaniem kontrastu należy poinformować lekarza o alergiach. Przed badaniem warto oddać mocz, aby pęcherz moczowy był jak najmniej wypełniony.

Urządzenie o kształcie pierścienia wyposażone w specjalny detektor wykonuje serię zdjęć rentgenowskich pod różnymi kątami, które następnie są przetwarzane przez komputer. Dzięki temu powstają szczegółowe, trójwymiarowe obrazy badanego obszaru. Cała procedura trwa od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu minut, w zależności od zakresu badania.

Dowiedz się więcej: Tomografia komputerowa – przygotowanie do badania

Artykuły i poradniki na temat diagnostyki

Przepuklina kręgosłupa.jpg
Diagnostyka

Przepuklina kręgosłupa – jakie daje objawy? Diagnostyka i metody leczenia

Przepuklina kręgosłupa to schorzenie, w którym dochodzi do przesunięcia krążka międzykręgowego. Krążki pełnią funkcję „amortyzatorów” między kręgami, a ich uszkodzenie może powodować ucisk na nerwy lub rdzeń kręgowy. Schorzenie najczęściej dotyczy odcinka lędźwiowego i szyjnego kręgosłupa, ale może też występować w odcinku piersiowym. Poznaj przyczyny powstawania i sposoby leczenia przepukliny kręgosłupa.

Potworniak.jpg
Diagnostyka

Czym jest potworniak? Jak przebiega diagnostyka i leczenie?

Potworniak (łac. teratoma) to nowotwór wywodzący się z komórek zarodkowych, który może zawierać różne typy tkanek, takie jak skóra, włosy, zęby, a nawet elementy narządów. Poznaj przyczyny powstania potworniaka i dowiedz się, jak się go rozpoznaje i leczy.

Astma aspirynowa.jpg
Diagnostyka

Czym jest astma aspirynowa? Przyczyny, objawy i diagnostyka

Astma aspirynowa, znana również jako triada aspirynowa lub astma wywołana niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), to przewlekła choroba układu oddechowego, w której ataki astmy są wywoływane przez spożycie aspiryny (kwasu acetylosalicylowego) lub innych NLPZ (np. ibuprofenu, naproksenu). Sprawdź, jakie objawy jej towarzyszą oraz w jaki sposób jest diagnozowana.