Tomografia komputerowa Gdańsk

Tomografia komputerowa LUX MED Diagnostyka Gdańsk

Tomografia komputerowa (TK) to bezbolesne badanie obrazowe, w którym wykorzystywane jest promieniowanie rentgenowskie. Służy ono do diagnozowania różnych chorób i urazów. Jeśli szukasz tomografii komputerowej w Gdańsku, poznaj ofertę placówki LUX MED Diagnostyka i umów się na badanie w dogodnym terminie!

Gdzie we Gdańsku można wykonać tomografię komputerową?


W Gdańsku możesz wykonać tomografię komputerową wybranej części ciała w 1 placówce LUX MED Diagnostyka, w Pracowni Rezonansu Magnetycznego, Tomografii Komputerowej, USG i RTG przy ul. Wileńskiej 44.

Ceny i terminy tomografii komputerowej w Gdańsku


Ceny tomografii komputerowej w Gdańsku zależą od badanego obszaru ciała i są zgodne z aktualnym cennikiem naszych usług. Badanie możesz wykonać na NFZ i wtedy jest ono bezpłatne. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak wielką rolę w procesie diagnostycznym odgrywa czas, dlatego staramy się znaleźć dla naszych Pacjentów dogodne terminy.

Poznaj szeroki zakres usług

kalendarz.png

Tomografia komputerowa zatok Gdańsk

kalendarz.png

Tomografia głowy, klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy mniejszej Gdańsk

kalendarz.png

Tomografia komputerowa klatki piersiowej i śródpiersia Gdańsk

kalendarz.png

Tomografia komputerowa jamy brzusznej Gdańsk

kalendarz.png

Tomografia komputerowa głowy Gdańsk

Tomografia komputerowa w Gdańsku – umówienie wizyty


Jak umówić wizytę

Zapytaj Lekarza.svg

Umów badanie w ramach abonamentu

wozek-zakupy-sklep.svg

Umów wizytę płatną

22 275 96 28

Tomografia komputerowa w ramach NFZ w Gdańsku


W placówce LUX MED Diagnostyka w Gdańsku wykonujemy tomografię komputerową w ramach NFZ (bezpłatnie). Wystarczy, że uzupełnisz odpowiedni formularz.

Tomografia komputerowa – dowiedz się więcej


Tomografia komputerowa (TK) to zaawansowane badanie obrazowe, które pozwala uzyskać szczegółowe, przekrojowe zdjęcia wnętrza ciała. Dzięki temu lekarze mogą dokładnie zobaczyć, jak wyglądają narządy i kości pacjenta, co jest niezwykle przydatne w diagnostyce wielu chorób. TK jest wykorzystywana do diagnostyki takich schorzeń jak: choroby płuc, serca, układu pokarmowego, kości, głowy i mózgu, urazy, nowotwory.

Przed badaniem często zaleca się, aby być na czczo lub wypić określoną ilość wody. W niektórych przypadkach może być konieczne podanie środka kontrastowego, który ułatwia uwidocznienie niektórych struktur. Podczas TK pacjent kładzie się na ruchomym stole, który wsuwa się do wnętrza skanera. Urządzenie wykonuje serię zdjęć rentgenowskich pod różnymi kątami, które następnie są przetwarzane przez komputer, tworząc szczegółowe obrazy.

To bezbolesna, bezinwazyjna procedura, która zazwyczaj trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Tomografia komputerowa jest bezpieczna, jednak – jak każde badanie wykorzystujące promieniowanie – powinna być wykonywana tylko wtedy, gdy okazuje się to medycznie wskazane. Warto jednak zaznaczyć, że dawka promieniowania jest niewielka i nie powinna powodować szkodliwych skutków zdrowotnych.

Dowiedz się więcej: Tomografia komputerowa – Przygotowanie do badania

Artykuły i poradniki na temat diagnostyki

Złamanie kości śródstopia – objawy, badania, czas i sposób leczenia
Diagnostyka

Złamanie kości śródstopia – objawy, badania, czas i sposób leczenia

Kości śródstopia to pięć długich kości znajdujących się w środkowej części stopy, które łączą palce z kośćmi stępu. Złamanie ich to uraz, który często występuje w wyniku upadków, uderzeń, skręceń lub przeciążeń, zwłaszcza u sportowców. Sprawdź, jak lekarz rozpoznaje złamanie kości śródstopia i jak się je leczy.

Złamany nos – jak wygląda i ile się zrasta? Badania i leczenie
Diagnostyka

Złamany nos – jak wygląda i ile się zrasta? Badania i leczenie

Złamany nos jest jedną z najczęstszych kontuzji twarzy. Może wystąpić w wyniku urazu, takiego jak uderzenie, upadek lub wypadek. Objawy, badania diagnostyczne oraz proces leczenia zależą od stopnia złamania i towarzyszących uszkodzeń. Dowiedz się więcej na temat złamania nosa.

Rezonans magnetyczny głowy
Diagnostyka

Światowy Dzień Radiologii – znaczenie obrazowania radiologicznego w medycynie

Radiologia dzięki dynamicznemu rozwojowi technologii obrazowania stale poszerza swoje możliwości diagnostyczne i terapeutyczne, co przekłada się na poprawę jakości opieki zdrowotnej i skuteczności leczenia pacjentów. Dla upamiętnienia Wilhelma Roentgena, który dokładnie 129 lat temu odkrył promieniowanie X, obchodzony jest Światowy Dzień Radiologii.