W placówce
null

Pakiet Diagnoza psychologiczno-psychiatryczna w kierunku ADHD u dzieci obejmuje wykonanie 2 testów specjalistycznych pod okiem doświadczonego psychologa oraz konsultację psychiatryczną. Kompleksowa diagnostyka dziecka pozwoli na wczesną i skuteczniejszą interwencję terapeutyczną.

Kup online w wybranym mieście

Co jest zawarte w pakiecie Diagnoza psychologiczno-psychiatryczna w kierunku ADHD u dzieci?

  • Konsultacja z lekarzem psychiatrą dzieci - pierwszorazowa
  • Wykonanie testu psychologicznego w kierunku ADHD – MOXO oraz wywiad diagnostyczny
  • Wykonanie testu psychologicznego w kierunku ADHD – CONNERS 3
  • Konsultacja z lekarzem psychiatrą dziecięcym – kolejna wizyta

Jak wygląda proces realizacji pakietu Diagnoza psychologiczno-psychiatryczna w kierunku ADHD u dzieci?

Diagnoza zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) u dzieci to proces, który składa się z kilku etapów i rozpoczyna się wypełnieniem przez opiekunów dziecka kwestionariusza, a następnie konsultacją z lekarzem psychiatrą dzieci. Pierwsza wizyta odbywa się bez obecności dziecka.

Test MOXO i wywiad diagnostyczny z psychologiem

Następnym krokiem jest wykonanie testu psychologicznego w kierunku ADHD – MOXO oraz wywiad diagnostyczny. Wykwalifikowany psycholog przeprowadza wywiad z opiekunami, a także z dzieckiem. Podczas tego spotkania wykonywany jest przez dziecko test MOXO .Test trwa niewiele ponad 12 minut i skupia się na trzech głównych aspektach funkcji wykonawczych, czyli:

  • uwadze – ocenie zdolności koncentracji i utrzymania uwagi;
  • impulsywności – pomiarze skłonności do podejmowania działań bez zastanowienia;
  • zachowaniach hiperaktywnych – ocenie poziomu aktywności fizycznej i ruchliwości.

Test wykorzystuje komputerowy interfejs, który prezentuje różne bodźce w formie graficznej. Ściśle określona reakcja dziecka na te bodźce pozwala ocenić zdolności kontrolowania uwagi, hamowania impulsów oraz regulacji ruchliwości.

Test CONNERS-3

Kolejnym krokiem jest wykonanie testu CONNERS-3, który jest najczęściej stosowanym narzędziem diagnostycznym w kierunku ADHD u dzieci i młodzieży. Jest to zestaw kwestionariuszy, który pozwala na kompleksową ocenę różnych aspektów funkcjonowania dziecka i identyfikację symptomów charakterystycznych dla nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi.

Test składa się z kilku skal, które wypełniają różne osoby z otoczenia dziecka, tacy jak: rodzice, nauczyciele i samo dziecko (jeśli już potrafi to zrobić). Pytania dotyczą przede wszystkim uwagi, nadpobudliwości, problemów z zachowaniem oraz problemów emocjonalnych. Wyniki są porównywane z danymi normatywnymi dostosowanymi do wieku i płci badanego dziecka.

Konsultacja psychiatryczna

Kolejnym krokiem jest konsultacja psychiatryczna, podczas której lekarz analizuje dokumentację medyczną, przygląda się wynikom testów i przeprowadza wywiad medyczny z Pacjentem i jego rodzicami. Na tej podstawie lekarz wyklucza lub wystawia diagnozę. Na dowolnym etapie diagnostyki może zaistnieć potrzeba wykonania dodatkowych testów lub przeprowadzenia dodatkowych konsultacji, które nie wchodzą w zakres pakietu diagnostycznego i są realizowane odpłatnie. Diagnostyka psychologiczno-psychiatryczna w kierunku ADHD nie ma celu terapuetycznego i służy wyłącznie potwierdzeniu lub wykluczeniu ADHD. W zakres pakietu nie wchodzi proces leczenia. Osoba uprawniona we własnym zakresie zobowiązana jest podjąć stosowne leczenie, jeżeli wyniki badań wykonanych w ramach Pakietu wskazywać będą na konieczność leczenia.

Jak się umówić na realizację usług z pakietu?


1.Kup online

Kup pakiet i opłać go. Możesz go wykorzystać w ciągu 6 miesięcy od daty wskazanej przy zakupie. 


2.Umów usługę

Usługi z zakupionego pakietu możesz umówić w dowolnej placówce na dwa sposoby:

  • osobiście - w recepcji dowolnej placówki Harmonia LUX MED
  • telefonicznie - pod numerem: 22 33 81 611


3. Przyjdź do placówki

Przyjdź do placówki w umówionym terminie. W wiadomości e-mail otrzymasz informacje jak przygotować się do usługi.

Aby umówić się na wykonanie testów i zarezerwować termin  konsultacji psychiatrycznych należy zadzwonić pod numer: (22) 338 16 11. Pakiet diagnoza psychologiczno-psychiatryczna w kierunku ADHD u dzieci można kupić online lub bezpośrednio w placówce LUX MED Harmonia.

Jak rozpoznać ADHD u dziecka?

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) to zaburzenie neurorozwojowe, które objawia się przede wszystkim trudnościami z koncentracją, nadmierną aktywnością i impulsywnością. Objawy te mogą znacznie utrudniać funkcjonowanie dziecka w szkole, w domu i w relacjach społecznych.

Dziecko może mieć ADHD, jeśli:

  • nie może skupić się na wykonywaniu jednej czynności przez dłuższy czas;
  • często popełnia błędy wynikające z nieuwagi;
  • ma problemy z utrzymaniem porządku w swoim otoczeniu;
  • unika zadań wymagających długotrwałego wysiłku intelektualnego;
  • nie potrafi usiedzieć w miejscu;
  • bardzo dużo mówi, nie słucha swoich rozmówców lub przerywa im;
  • ma niekontrolowane wybuchy złości;
  • nie potrafi czekać.

Specjalistyczna diagnostyka jest konieczna, aby nie pomylić objawów ADHD z efektem stresu, traumatycznych przeżyć czy zaburzeń nastroju. Niestabilne warunki życia czy złe nawyki żywieniowe również mogą prowadzić do zachowań, które bywają błędnie interpretowane jako symptomy ADHD.

Kiedy rozpocząć proces diagnostyczny w kierunku ADHD u dzieci?

Diagnoza ADHD (zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi) u dziecka to kompleksowy proces, który obejmuje współpracę między różnymi specjalistami – głównie jest to psycholog dziecięcy i psychiatra. Pierwszy krok stanowi z reguły obserwacja zachowań dziecka przez rodziców, nauczycieli edukacji przedszkolnej i szkolnej oraz inne osoby opiekujące się maluchem. Następnie trzeba skonsultować się z pediatrą, który przeprowadzi podstawową ocenę i wykluczy inne możliwe przyczyny objawów.

W Poradni Zdrowia Psychicznego Harmonia diagnozujemy dzieci od 6 roku życia. Do specjalisty warto zgłosić się z dzieckiem, jeśli występuje u niego nadmierna aktywność, trudności z koncentracją, problemy z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami lub częste wybuchy złości. Wiele osób rozpoczyna diagnostykę w okresie szkolnym, gdy dziecko ma trudności z nauką, nie potrafi usiedzieć w miejscu podczas zajęć, często gubi rzeczy lub ma problemy z przestrzeganiem zasad.

Dlaczego warto rozpocząć diagnostykę w kierunku ADHD w Poradni LUX MED Harmonia?

Dzięki pakietowi diagnoza psychologiczno-psychiatryczna w kierunku ADHD u dzieci można szybko i kompleksowo przeprowadzić cały proces diagnostyczny i rozpocząć wczesną interwencję terapeutyczną, która zwiększy szanse dziecka na lepsze funkcjonowanie w domu, szkole i środowisku rówieśniczym.

Możliwość konsultacji z lekarzem psychiatrą pozwoli zidentyfikować ewentualne zaburzenia psychiczne, które mogą prowadzić do poważnych powikłań takich jak depresja czy stany lękowe. Wczesna diagnoza pozwala rodzicom lepiej zrozumieć dziecko i udzielić mu odpowiedniego wsparcia w zakresie np. zaplanowania terapii.

Dlaczego warto wybrać Poradnię LUX MED Harmonia?

Najlepsi specjaliści – w naszych przychodniach czekają na Ciebie najlepsi psychologowie i psychiatrzy dla osób w różnym wieku;

Szeroki zakres usług – w poradni Harmonia możesz wykonać różne testy psychologiczne, skonsultować się z psychiatrą lub psychologiem, korzystać z porad profesjonalnego coacha czy przeprowadzić badanie snu.

Atrakcyjne pakiety diagnostyczne – testy diagnostyczne dostępne są w formie pakietów, abyś mógł od razu omówić ich wyniki ze specjalistą i ustalić plan działania.

Duża sieć placówek – Poradnia Harmonia posiada rozbudowaną sieć placówek w największych miastach w Polsce.

Wygodny system rezerwacji – wizyty w naszej przychodni możesz zarezerwować telefonicznie lub online.

Konsultacje online – nasi specjaliści umożliwiają konsultacje telefoniczne lub online dla osób, które z różnych powodów nie mogą zgłosić się na wizytę w placówce.

Przeczytaj również: Jak zapanować nad złością w rodzicielstwie?


Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Placówki

Dokumenty do pobrania

Dokumenty do pobrania




Artykuły i poradniki na temat psychologii i psychiatrii

Czym jest trauma pokoleniowa? Jaki jest jej wpływ na zachowanie i podejmowanie decyzji?
Psychologia

Czym jest trauma pokoleniowa? Jaki jest jej wpływ na zachowanie i podejmowanie decyzji?

„Trauma pokoleniowa” to określenie odnoszące się do pewnych doświadczeń lub przekonań przekazywanych z jednej generacji na drugą, wiążących się z negatywnymi konsekwencjami. W psychologii pojęcie to nazywane jest również traumą transgeneracyjną i ma związek z długotrwałym procesem, a nie z jednorazowymi sytuacjami. Czym dokładnie charakteryzuje się trauma pokoleniowa i jak wpływa na kolejne generacje? Dowiedz się więcej na ten temat.

DDA a związek – jak przeszłość dorosłych dzieci alkoholików wpływa na relacje?
Psychologia

DDA a związek – jak przeszłość dorosłych dzieci alkoholików wpływa na relacje?

Dorosłe dzieci alkoholików, w skrócie DDA, to osoby, które w swoim życiu mogą napotkać wiele różnego rodzaju trudności i problemów, skorelowanych z dzieciństwem oraz z doświadczeniami ze środowiska, w którym wyrastały. Jednym z poważnych problemów jest sposób nawiązywania głębszych relacji, w tym również związków romantycznych oraz przyjaźni. Dowiedz się więcej o tym, jak wygląda budowanie związku z osobami DDA.

Czym jest epizod maniakalny? Jakie są jego objawy i przyczyny?
Psychologia

Czym jest epizod maniakalny? Jakie są jego objawy i przyczyny?

Choć mogłoby się wydawać, że depresja i epizod maniakalny nie mają ze sobą nic wspólnego, to jednak oba te przypadki należą do zaburzeń nastroju. Tak jak epizod depresyjny, epizod maniakalny jest pewnego rodzaju stanem psychologicznym i fizjologicznym, w którym znajduje się pacjent. Co więcej, w większości przypadków występują łącznie – przeplatają się, głównie w ramach choroby afektywnej dwubiegunowej (ChAD), której rozpowszechnienie w skali światowej wynosi 2–5% i występuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Przebieg ChAD charakteryzujący się wyłącznie nawrotami manii jest niezwykle rzadki. Większość pacjentów w całościowym przebiegu choroby, niezależnie od jej podtypu, doświadcza więcej epizodów depresyjnych.