W szpitalu
null

Stożek rogówki (keratoconus) to choroba rogówki występująca, jak podają statystyki, z częstością 1:2000 osób. Może rozpocząć się już w dzieciństwie. Polega ona na samoistnym scieńczaniu się rogówki, powodującym narastanie wady wzroku, powstawanie astygmatyzmu nieregularnego, a tym samym pogarszanie się widzenia.

Szczegóły

Czym jest stożek rogówki?

Stożek rogówki występuje zdecydowanie częściej u Pacjentów z:

  • alergią
  • nawykowym pocieraniem oczu.

Choroba ta nie wywołuje bólu, jej wykrycie lub potwierdzenie następuje po dokładnych badaniach topografii rogówki. W początkowych stadiach stożka ostrość widzenia może być w zadowalający sposób korygowana okularami lub soczewkami kontaktowymi. W stadiach zaawansowanych korekcja taka jest niewystarczająca.

Leczenie stożka rogówki

W celu zatrzymania lub w znacznym stopniu spowolnienia progresji stożka rogówki, w CM MAVIT proponujemy Pacjentom następujące metody leczenia:

  • Cross linking (także u dzieci, które ukończyły 12 r.ż.)
  • wszczepianie pierścieni śródrogówkowych z wykorzystaniem lasera femtosekundowego
  • soczewki fakijne
  • specjalnie dostosowane operacje korekcji laserowej (w wybranych przypadkach)

Wybór metody leczenia stożka rogówki dokonywany jest przez lekarza wspólnie z Pacjentem po dokładnych badaniach diagnostycznych.

Lekarze wykonujący usługę

Lekarze wykonujący usługę

Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT w Warszawie ul. Podleśna 61, Warszawa

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Szpitale

Podobne usługi:

Zarezerwuj wizytę

Artykuły i poradniki na temat okulistyki i problemów ze wzrokiem

Jaskra.jpg
Szpital MavitOkulistykaZdrowie na co dzień

Jaskra – jak się objawia? Jak ją diagnozować i leczyć?

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jaskra to choroba oczu, która może dotyczyć ok. 80 mln na całym świecie, a najczęściej zmagają się z nią osoby w wieku 40–80 lat. Choroba stopniowo niszczy nerw wzrokowy, prowadząc do pogorszenia widzenia. Jej wczesne wykrycie jest kluczowe, aby zapobiec utracie wzroku w przyszłości. Sprawdź, jakie są przyczyny i objaw jaskry oraz jak wygląda jej leczenie.

Okulista a optometrysta.jpg
Zdrowie na co dzieńOkulistyka

Kiedy należy udać się do okulisty, a kiedy do optometrysty?

Wady wzroku to problem, z którym zmaga się większość ludzi. Specjalistami od zdrowia oczu są optometrysta i okulista. Zawody te nierzadko są ze sobą mylone lub utożsamiane. Sprawdź, czym się różnią.

Leczenie zaćmy – jak przebiega? Kiedy warto operować?
Zdrowie na co dzieńOkulistyka

Czym jest zaćma? Jak ją leczyć?

Leczenie zaćmy ma wyłącznie charakter zabiegowy. Operacja polega na usunięciu naturalnej zmętniałej soczewki i wszczepieniu w jej miejsce sztucznej soczewki. Obecnie przyjmuje się, że zaćmę należy usunąć, gdy zaczyna przeszkadzać pacjentowi w dobrym widzeniu i zmniejsza jego komfort funkcjonowania.