W placówce
null

Rozwój medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej umożliwił pacjentom korzystanie z zabiegów poprawiających niedoskonałości i wpływających na samopoczucie oraz satysfakcję z wyglądu własnego ciała. Chirurgia plastyczna pozwala na korektę wielu wad wrodzonych oraz nabytych, np. podczas urazów, a także niedoskonałości ciała subiektywnie odczuwanych przez pacjenta jako defekt. Chirurg plastyk wykonuje liczne zabiegi z zakresu m.in. rekonstrukcji ręki, plastyki piersi oraz nosa, leczenia blizn i oparzeń, ale także liposukcji i plastyki brzucha. Podczas konsultacji ze specjalistą chirurgii plastycznej pacjent uzyskuje informacje na temat proponowanych rozwiązań zgłoszonego problemu. Wcześniej musi też wykonać niezbędne badania w celu wykluczenia przeciwwskazań do operacji. W przypadku stwierdzenia przeciwwskazań lekarz może przełożyć zabieg do czasu poprawy stanu zdrowia lub odstąpić od jego przeprowadzenia w trosce o dobro pacjenta.

Konsultację z chirurgiem plastykiem rozpoczyna wywiad lekarski oraz rozmowa na temat oczekiwań pacjenta. Wizualizacja przewidywanego efektu po zabiegu może być przeprowadzona na różne sposoby. Dzięki zaawansowanej technologii wykorzystującej zintegrowany układ kamer do skanowania sylwetki pacjenta prezentacja spodziewanego efektu korekcji np. nosa lub piersi może być przedstawiona w prostej formie graficznej lub jako trójwymiarowy cyfrowy model.


Specjalista chirurgii plastycznej omawia także z pacjentem przebieg zabiegu, możliwe ograniczenia w uzyskaniu docelowego efektu, ryzyko powikłań i sposób przygotowania. Do zaplanowania zabiegu niezbędne jest najczęściej odbycie kilku konsultacji, podczas których lekarz kwalifikuje zainteresowaną osobę do operacji na podstawie m.in. analizy wcześniej zleconych badań. Jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, kolejne konsultacje z chirurgiem plastycznym przewiduje się w okresie pooperacyjnym w celu kontroli efektów zabiegu i wywiadu na temat samopoczucia pacjenta oraz przebiegu rekonwalescencji.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Szpitale

Podobne usługi:

chirurgia-dziecieca.jpg
Chirurgia dziecięca
Zabiegi chirurgiczne w Gdyni.jpg
Zabiegi chirurgiczne w Gdyni

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi